Міська публічна бібліотека у Вроцлаві та Бібліотечно-культурний центр FAMA організовують другий фестиваль «Польсько-українська Фемінатива», участь у якому візьмуть авторки Українського ПЕН.
«Польсько-українська Фемінатива» – це фестиваль, заснований 2020 року як жіночий простір культурної дипломатії та дискусії навколо польсько-українських відносин.
Як розповідають організатори, поштовхом до заснування фестивалю стало 100-річчя з часу підписання 21 квітня 1920 року Варшавського договору про політичний та військовий союз України та Польщі, а головною мотивацією – «бажання відкрити герметичне середовище та розширити дискурс з урахуванням точок зору польських та українських жінок».
«У Східній Європі той факт, що ми не згодні, аби жіночий досвід та світогляд сприймали легковажно чи поблажливо, досі вважається «революційним» способом мислення, – зазначають організатори. – Польки та українки хочуть співтворити суспільні контакти в міжнародному житті, знайомитися, ділитися знаннями, досвідом, уміннями, розмовляти про виклики, з якими стикаються у своїх країнах, взаємно сприяти успіхам одні одних».
«Фемінатива» – це фестиваль, зосереджений насамперед довкола літератури, але не тільки. Збройні конфлікти, права людини, влада, активізм, материнство, виключення, «іншість», Церква і політика – це лише частина тем, які обговорюватимуться під час дискусій у рамках фестивалю.
Цього року «Фемінатива» матиме гібридну форму: дискусії відбуватимуться у Вроцлаві, а Львів, Київ, Варшава і загалом Польща та Україна долучаться до заходів віртуально.
Фестиваль триватиме із 20 серпня до 1 жовтня: заплановано 6 дискусій за участі українських та польських експерток. Зокрема, участь у фестивалі візьмуть членкині Українського ПЕН Олена Стяжкіна, Оля Гнатюк, Оксана Куценко, Галина Крук, Тамара Гундорова, Оксана Луцишина та інші.
Програма Другого фестивалю «Польсько-українська Фемінатива»
20 серпня, 18:00
В Concordia Design Wrocław (Слодовий Острів 7, Вроцлав) відбудеться дискусія «Польсько-українське сусідство у глобальній перспективі. Історія, робота/тіло/політика/візія майбутнього».
Учасниці: Марія Гурська, Олена Стяжкіна, Б’янка Залевська, Боґуміла Бердиховська. Модеруватиме захід Анна Лазар.
27 серпня, 18:00
У Національному інституті ім. Оссолінських (вул. Шевська 37, Вроцлав) відбудеться дискусія «Час їїсторії. Порозмовляймо про історії жінок».
Учасниці: Оля Гнатюк, Малґожата Ткач-Янік, Тамара Гундорова. Модеруватиме захід Казимира Щука.
3 вересня, 18:00
У Національному інституті ім. Оссолінських (вул. Шевська 37, Вроцлав) відбудеться дискусія «Провінціальний фемінізм».
Учасниці: Катажина Шота-Екснер, Данута Вавровська, Наталка Сербин, Галина Крук.
10 вересня, 18:00
У Міському арсеналі (Археологічний музей, відділ Міського музею Вроцлава), вул. Цєшинського 9 відбудеться дискусія «Про інший досвід».
Учасниці: Марія Рейманн, Ева Фургал, Соломія Чубай.
24 вересня, 18:00
У Медіатекці (пл. Театральна 5, Вроцлав) відбудеться дискусія «Яка мама, така донька».
Учасниці: Юстина Баргельська, Міра Марцінув, Оксана Луцишина, Євгенія Кононенко
1 жовтня, 18:00
У Медіатекці (пл. Театральна 5, Вроцлав) відбудеться дискусія «Церква жінок».
Учасниці: сестри Еліза і Тимка з Бронішевиць, Анастасія Рябчук, Оксанa Куценко, Зузанна Радзiк. Модеруватиме захід Агата Дідушко-Зиглевська.
Онлайн-трансляцію заходів українською та польською мовами можна буде дивитися на Facebook-сторінках Українського ПЕН та «Фемінативи».
Більше інформації про фестиваль – на сайті Бібліотечно-культурного центру FAMA: https://fama.wroc.pl/kalendarz/feminatywa/