17 Квітня 2021, 21:07 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Микола Рябчук «Лексикон націоналіста» - 19 Лютого 2021

Микола Рябчук «Лексикон націоналіста»

Категорія: «Події»
Дата: 19 Лютого 2021 (П'ятниця)
Час: 20:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Facebook
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 105


19 лютого о 19:00 «Видавництво Старого Лева» запрошує на онлайн-розмову «Лексикон націоналіста: перепрочитання» за участі письменника та публіциста Миколи Рябчука. Модеруватиме захід філософ та письменник Володимир Єрмоленко

«Лексикон націоналіста та інші есеї» — таку назву має нова збірка публіцистики Миколи Рябчук, та є наскрізним і далекоглядним поглядом на минуле, теперішнє і майбутнє України в політичному та культурному аспектах. Автор філігранно описує феномени українських реалій, зокрема аналізує майдани України (2004 і 2013 років), розглядає кризу української еліти, кризу ідентичності українців за національністю і/або громадянством, а ще деталізує у фактах СССРівську залізну завісу ХХ століття у сфері культури та літератури зокрема. Трансляція розмови відбудеться на фейсбук-сторінці видавництва.

«Написавши десятки більш-менш наукових текстів, які в наших європейських околицях називають "політологією", я завжди мріяв переповісти все це якось простіше й дохідливіше, без холодних абстракцій на кшталт "популізм", "націоналізм" або "ідентичність". А точніше – оживити їх у конкретних подіях і ситуаціях, адже тільки завдяки їм вони мають сенс. Я звернувся до жанру есею – єдиного літературного жанру, який залишився мені після зречення прози й поезії. І який, сподіваюся, дещо від них перебрав – стиль, структуру, параболічність, відкритість/неостаточність тексту, – розповідає Микола Рябчук. – В ідеалі, есей – це чисте мистецтво, гра розуму, змагання ідей та інтерпретацій. Його мета – не довести ту чи ту істину, не утвердити нас у якомусь чіткому переконані, а радше запропонувати модель постійного сумніву й пошуку, поглиблення власних уявлень про світ і про себе в ньому. В цьому сенсі есей завжди трохи іронічний, і так само (само)іронічним зобов’язаний бути автор. Щоразу, говорячи "так", він готовий почути "але". А якщо й не почути, то промовити це "але" самому. Я не певен, що мені вдалося написати саме таку книжку – збірку легких інтермедій до поважніших барокових п’єс. А все ж сподіваюся, що більшість цих текстів будуть прочитані із цікавістю, а декотрі навіть, можливо, з приємністю».

Микола Рябчук — письменник і публіцист, провідний науковий працівник Інституту політичних досліджень НАНУ, почесний президент Українського ПЕН та голова журі міжнародної літературної нагороди «Анґелус». Автор кільканадцяти книжок та багатьох наукових і популярних статей в українських і зарубіжних виданнях. Пише українською та англійською мовами. Останні книжки — «Долання амбівалентності. Дихотомія української національної ідентичності» (2019), «Eastern Europe since 1989: Between the Loosened Authoritarianism and Unconsolidated Democracy» (2020) та «At the Fence of Metternich’s Garden. Essays on Europe, Ukraine, and Europeanization» (2021).

Володимир Єрмоленко — український філософ, есеїст, перекладач, доктор політичних студій (Школа високих студій суспільних наук: EHESS, Париж), експерт МГО «Інтерньюз-Україна», автор та ведучий програми «Громадське. СВІТ», аналітичного тижневика про міжнародну політику, головний редактор UkraineWorld.org. Лауреат премії імені Юрія Шевельова за 2018 рік. Автор книг «Далекі близькі», «Ловець океану» та ін.0 коментарів

Залишити коментар

avatar