08 Серпня 2020, 05:18 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Євгеній Стасіневич «Не розкажуть у школі» - 28 Травня 2020

Євгеній Стасіневич «Не розкажуть у школі»

Категорія: «Події»
Дата: 28 Травня 2020 (Четвер)
Час: 19:00
Вартість: від 200 грн.
Місто: Київ
Місце: INVERIA flow space
Адреса: вул. Володимирська, 49а
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 612


У школі ми проходили українську літературу ще з перших класів. Від віршів Шевченка до робіт шістдесятників. Багато часу проводили з біографіями та творами українських авторів у класі та поза ним.

Однак чи чіпляла нас шкільна програма? Комусь пощастило з вчителем, і було цікаво, а хтось ледве витримував урок. До літератури потрібен правильний підхід — і показувати її теж треба вміти.

Наша місія — презентувати українських авторів від Франка та Українки до Підмогильного й Костенко так, щоб ви дізналися більше й зачитувалися. Адже в українській літературі багато вимірів, тем і стилістик. Треба тільки зазирнути далі «рекомендованих для прочитання» 30 сторінок.

Розкажемо те, що не розкажуть у школі. Чекаємо на вас!

Лектор:

Євгеній Стасіневич – літературний критик, літературознавець, популярний радіоведучий і ведучий програми про літературу й книгу «Букоголіки» на UA: Суспільне, лектор багатьох освітніх проєктів, автор книги «Ціна питання», соредактор розділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія).

Розклад лекцій


27 лютого | 19:00 - 21:00 | Тарас Шевченко

Скількох Тарасів Шевченків ми знаємо – і скільки їх було?

Шевченко-поет і прозаїк, Шевченко на засланні та в столичних салонах, Шевченко серед українців і серед росіян, Шевченко-міфотворець та Шевченко у приватному житті, і ще, і ще.

А скільки з цього ми виносимо зі школи, університету? Скільки є в інтелектуальній суспільній ротації? Мізер, дріб’язок.

Та куди важливішим є осердя його спадку, власне поезія. Чи коректно ми її читаємо і чи не вчитуємо, бува, туди чогось невластивого, сьогочасного? Як вона влаштована, як працює і для чого написана?

Чи можемо ми відповісти на це поза несвіжими штампами та ідеологічними перекосами? Можемо – і відповімо.

Шевченко – як і будь-який інший центр будь-якого іншого національного канону – заслуговує на те, аби бути багатостороннім й у своїй складності зрозумілим.

26 березня 19:00 - 21:00 | Григорій Сковорода

Якщо говорити чесно, Шевченко був не єдиноможливою магістраллю розвитку української літератури: паралельний канон можна відбудувати від фігури Григорія Сковороди – чи то найзначнішого філософа-поета в нашій культурі, чи то «першого гіппі зі Слобожанщини».

Яким він був і чому був саме таким, якою мірою він є «українським» та що принципово нового сповістив і зробив своєю направду багатовекторною діяльністю той, хто вражав за життя та продовжує дивувати нині?

23 квітня19:00 - 21:00 | Пантелеймон Куліш

Пристрасних противників у Шевченка завжди був легіон і трошки зверху. Але от потенційно рівновеликих та інтелектуально кремезних, таких, хто реально – і на високому рівні – пропонував альтернативу шевченківській історико-поетичній візії, то такий був хіба один: Пантелеймон Куліш.

Історик і прозаїк, публічний інтелектуал та перекладач, харизмат і культутрегер – що нам доконечно необхідно знати про нього сьогодні?

28 травня19:00 - 21:00 | Іван Франко

Франко: він не просто не Каменяр, він літератор максимально живий, нерівний, ідейно плинний – але таки першорядний. Той, хто вирішив заробляти винятково писанням, хто втілював у життя «сім’ю по-соціалістичному» та розсварився на смерть із близькими для себе поляками.

Чиїм демоном на багато років став Драгоманов і хто сам мало не став нобелівським лауреатом – все це Іван Франко, якого мусимо побачити не плакатно, а в 3D. Цим і займемося.
Деталі та квитки: http://bit.ly/36FrVvxЗв’язатися з нами: +38 (096) 861 09 800 коментарів

Залишити коментар

avatar