Книга провідної української кураторки та арт-критикині є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів.
Особливий акцент — на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.
Команда проекту вирішила підтримати тренд на децентралізацію мистецьких процесів.
28 листопада до 19.00 в Українському домі відбудеться київська презентація проекту.
Видання здійснено в рамках ґрантового проекту міжнародної співпраці Українського культурного фонду в тристоронньому партнерстві між ініціатором та координатором проекту ZenkoFoundation, а також видавництвами ArtHuss (Київ, Україна) і Nouvelles Éditions Place (Париж, Франція). Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Український культурний фонд, вийде українською мовою у Києві та французькою мовою у Парижі. Його буде безкоштовно передано у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні та Франції.
28 листопада, 19:00. Київ, Національний центр «Український дім», вул. Хрещатик, 2
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/952089388491038/