18 Квітня 2024, 14:13 | Реєстрація | Вхід
/ Троянда і Світ не створений Мирослава Лаюка в Одесі - 16 Травня 2019

Троянда і Світ не створений Мирослава Лаюка в Одесі

Категорія: «Події»
Дата: 16 Травня 2019 (Четвер)
Час: 19:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Одеса
Місце: Книгарні-кав'ярні Старого Лева в Одесі
Адреса: вул. Катерининська, 2
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 714


У четвер, 16 травня, у Книгарні-кав'ярні Старого Лева в Одесі (вул. Катерининська, 2) відбудеться зустріч із автором прози і поезії Мирославом Лаюком. Письменник презентуватиме нову поетичну книжку – «Троянда», а також розповість про багатошаровий роман «Світ не створений». Модеруватиме зустріч Андрій Хаєцький.

Поетична книжка Мирослава Лаюка «Троянда» – це занурення всередину слів і змістів, спрощення й ускладнення одночасно. Поет відшуковує в собі і старих сенсах нові сили, а ілюстраторка Альона Соломадіна увиразнює це графікою і шрифтами, які ще й у візуальний спосіб занурюють читача в образ слова.

«”Как делать стихи?” – запитував один поет і пояснював, як їх робити. Поети для мене поділяються на таких, у кого бачиш, як вони роблять вірші, й таких, у кого не можеш цього не тільки побачити, а взагалі хоч якось осягнути. Незбагненні поети. Незбагненно дивні, особливі, прекрасні. Мирослав Лаюк із ”Трояндою” – це саме той другий поетичний світ. ”Троянда” тут, поруч зі мною, на моєму письмовому столі. Повертаюся до неї, гортаю, вдивляюся, вчитуюся: незбагненно, тонко і точно», — каже Юрій Андрухович про книжку.

«Це книжка про реабілітацію ”слів з великої букви”, про те, що страх перед шаблоном став шаблоном, що коли ”слова з великої букви” стають лише словами – ми мусимо їх перезапустити, навіть якщо це не всім подобається», — говорить Мирослав Лаюк про свою поетичну книжку.

Події роману «Світ не створений» відбуваються у трьох різних століттях, проте декілька головних героїв поєднують усі події та сюжетні лінії між собою. У романі є Париж, де помер за загадкових обставин Махно, образ якого, автор намагається порушити. Також є Карпати – і це наймістичніша частина книжки. А крім того, степ та Київ.


Мирослав Лаюк — прозаїк, поет, PhD в галузі філософії та літератури, викладач Києво-Могилянської академії. Співведучий програми «Час поезії» з Василем Герасим‘юком на каналі UA: Культура. Автор романів «Баборня» (2016) та «Світ не створений» (2018). Дебютний роман «Баборня» (2016) увійшов до фіналу премій «Книжка року BBC», «Еспресо. Вибір читачів», «ЛітАкцент року». Мирослав є автором поетичних книжок «Осоте!», «Метрофобія», «Троянда», упорядником «Антології молодої української поезії ІІІ тисячоліття». Його вірші лягли в основу пісень гуртів «Dakh Daughters» та «OY Sound System». Входить до топ-30 визначних українців до 30 років за версією «Kyiv Post».


16 травня, 19:00. Книгарня-Кав'ярня Старого Лева. Odesa Edition, вул. Катерининська, 2


0 коментарів

Залишити коментар

avatar