16 Липня 2024, 08:46 | Реєстрація | Вхід
/ Розмова із Ганною Веселовською у Франківську - 5 Травня 2019

Розмова із Ганною Веселовською у Франківську

Категорія: «Події»
Дата: 05 Травня 2019 (Неділя)
Час: 14:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Івано-Франківськ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Незалежності, 31, 3-й поверх
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 643


Книгарня «Є», видавництво «Темпора» і Національна спілка театральних діячів України у рамках міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський Простір» запрошують на розмову із Ганною Веселовською «Галицький слід у театрі Миколи Садовського», яка відбудеться 5 травня. Початок – о 14:00. Модераторка – Ольга Петренко.

Мова піде про галичан на сцені та за лаштунками київського театру Миколи Садовського. Захід відбудеться з нагоди виходу книжки Ганни Веселовської «Театр Миколи Садовського (1907–1920)».

Перш ніж втілити ідею заснування першого стаціонарного українського театру в Києві, Микола Садовський здобував режисерський досвід у театрі товариства «Руська бесіда» у Львові. З Галичини походили чимало акторів його трупи. Саме на запрошення Садовського приїхав до Києва 19-літній Лесь Курбас. Деякі вистави спершу проходили «апробацію» у галицького глядача, а потому здобували сценічне втілення на київських підмостках у Троїцькому народному домі. Із початком революційних подій трупа Миколи Садовського вирушила на захід України.

У квітні 1919 р. митець планував розпочати вистави у Станіславі – тодішній столиці ЗУНР, однак цього так і не сталося, бо всі театральні приміщення виявилися орендованими. У листах до колеги та приятеля Миколи Миленка Садовський наводить лайфхак, як отримати у Львові паспорт у неспокійному 1921 році. Цей епістолярій, а також листи до сина Миколи Миколайовича Тобілевича, опубліковано у книжці «Театр Миколи Садовського (1907–1920)».

Ганна Веселовська – театрознавиця, доктор мистецтвознавства, дослідниця українського театрального модерну.

Ольга Петренко - редакторка видавництва «Темпора».

5 травня, 14:00. Івано-Франківська Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31, 3-й поверх


0 коментарів

Залишити коментар

avatar