06 Грудня 2020, 00:15 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Борис Філоненко | Лекції про візуальну культуру коміксу - 8 Березня 2019

Борис Філоненко | Лекції про візуальну культуру коміксу

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 08 Березня 2019 (П'ятниця)
Час: 19:00
Вартість: 280-1000 грн.
Місто: Київ
Місце: The Naked Room
Адреса: вул. Рейтарська 21
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 339


«Ми живемо в золоті часи коміксів», і мова не про 1930-ті роки, коли журнал із Суперменом на обкладинці розійшовся мільйонним накладом, і не про сучасну кіноіндустрію, що потерпає від коміксових героїв. Цими словами починається книга Гілларі Чюте, професорки Північно-Східного університету Бостона, Чикаґського університету й Гарварду, в якій вона розмовляє з творцями незалежного коміксу XXI століття. У різних ситуаціях автори коротких комік-стріпів і графічних романів кидали виклик високому мистецтву й літературі, врешті відстояли самостійність коміксу й значно розширили його межі.

Аби з’ясувати, які імена, події та явища, сюжети й художні прийоми підважують думку Чюте, видавництво IST Publishing підготувало курс лекцій INSIDE THE COMICS BOX. У чотирьох зустрічах ми розглянемо чотири формати, у яких комікс існував на різних етапах своєї історії — газетний комікс, тоненький журнал у м’якій палітурці, графічний роман і комікс у коробці. Ми побачимо, що комікс постійно змінюється. Ймовірно, саме в коміксовій царині відбудуться вирішальні трансформації візуальної культури завтрашнього дня. Щоб слідкувати за ними вже зараз, запрошуємо на курс — кожної п’ятниці, з 15 лютого по 8 березня.

Теми лекцій

  • 15 лютого — Не піраміди, а газети. Батьки-засновники американського коміксу
  • 22 лютого — Копійчаний журнал. Від супергероїв до автобіографії
  • 1 березня — Книга. Комікс потрапляє на полиці книжкових магазинів
  • 8 березня — Коробка. Сто років коміксу в одному боксі
Вартість лекцій

  • 280 грн — 1 лекція (замовлення через онлайн форму)
  • 300 грн — 1 лекція (оплата при вході у день лекції)
  • 1000 грн — 4 лекції (абонемент)
Онлайн форма доступна за посиланням: https://thenakedroom.us19.list-manage.com...
Кількість місць обмежена. Для уточнень пишіть нам на publishingist@gmail.com
 

Борис Філоненко — редактор видавництва IST Publishing, арт-критик, викладач, куратор. Пише про сучасне українське мистецтво і комікси. Автор і укладач книжки «Комікс у музеї сучасного мистецтва» (IST Publishing, 2018). Викладає курси «Філософія» та «Інтерпретація культур» в Харківській школі архітектури, читає чотирирічний курс «Повільна історія мистецтва» в арт-центрі Aza Nizi Maza (Харків). Співкуратор виставкового проекту «Тіні забутих предків. Виставка» (Київ, Львів, 2016), куратор виставок «Микола Коломієць. Загроза» (галерея Come in, Харків, 2014), «Кроти в чергах» (галерея Come in, Харків, 2016), «Музей плаката» (в рамках фестивалю еко-плаката «4-й блок», 2018) тощо. Автор мистецтвознавчої книги «Лувр. Володимир Костирко. Євген Равський» (видавництво Артбук, 2017) та низки статей, серед яких тексти про Павла Макова, Тіберія Сільваші, Ігоря Яновича тощо.

IST Publishing — незалежний український small press, що спеціалізується на книгах про сучасну культуру та мистецтво. Фокус видавництва спрямовано на публікацію досліджень українського мистецтва з їх подальшим перекладом іноземними мовами. Іншою складовою діяльності видавництва є переклад фундаментальних текстів про теорію та історію мистецтва, філософію мистецтва, соціологію культури від провідних іноземних дослідників українською.

Початок о 19:00. Київ, The Naked Room, вул. Рейтарська 21


0 коментарів

Залишити коментар

avatar