29 Вересня 2023, 03:53 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книги «Obertyn, Обертин, אָבערטין» у Львові - 12 Лютого 2019

Презентація книги «Obertyn, Обертин, אָבערטין» у Львові

Категорія: «Події»
Дата: 12 Лютого 2019 (Вівторок)
Час: 19:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Львів
Місце: Центр міської історії
Адреса: вул. Ак. Богомольця, 6
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 574


12 лютого (вівторок) о 18.30 відбудеться презентація книги «Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка».

Ця двомовна польсько-українська публікація, є результатом міжнародного наукового проекту присвяченого одному з містечок колишнього станіславського воєводства – Обертину. На підставі усних і записаних свідчень показано пам’ять поляків, українців і євреїв про спільне життя в південно-східних воєводствах Другої Речі Посполитої, а також обставини залишення на тривалий час рідної домівки і розставання в роки Другої світової війни та після її закінчення.


Оповіді мешканців переплітаються, творячи спільний наратив про життя в малому містечку на Покутті від близько 1918 р. до кінця 50-х рр. ХХ ст. Публікація є початком дискусії в Польщі та Україні про складні, контроверсійні і травматичні питання, що сьогодні впливають на польсько-українсько-єврейські стосунки. Книга є монографією про конкретне галицьке містечко, проте її центральним сюжетом є мешканці та їхній досвід, місто, натомість є вступом до початку оповіді про життя і вплив тоталітаризмів ХХ ст. на долю пересічної людини.

Участь в презентації візьмуть: Пйотр Зубовський (Центр історії Заєздня / Вроцлавський університет), Сергій Гладишук (Університет ім. Лесі Українки в Луцьку). Модеруватиме Олег Павлишин (Львівський національний університет імені Івана Франка).

Мова події: польська і українська (з синхронним перекладом)

12 лютого, 18:30. Львів, Центр міської історії, вул. Ак. Богомольця, 6


0 коментарів

Залишити коментар

avatar