25 Січня 2022, 09:14 | Реєстрація | Вхід
/ Старт оновленого проекту «Ліхтар» у Луцьку - 26 Травня 2018

Старт оновленого проекту «Ліхтар» у Луцьку

Категорія: «Події»
Дата: 26 Травня 2018 (Субота)
Час: 18:00
Вартість: безкоштовно, обов'язкова реєстрація
Місто: Луцьк
Місце: Антикафе «Innerspace»
Адреса: вул. Паркова, 5
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 665


На Волині команда культурних менеджерів працюватиме з авторами-початківцями.

Як знайти свого читача/слухача, видати першу збірку (успішно!), розумітися на процесах, які відбуваться в сучасному літературному житті України, будуть навчати митців-початківців в Луцьку в рамках проекту «Ліхтар».

«Ліхтар» збирає на літературні читання шанувальників молодої української поезії ось уже другий рік поспіль, однак зараз організатори пропонують новий формат і мету. Планується розробити комплекс заходів, які допоможуть «молодим» поетам та прозаїкам знайти своє місце на літературній мапі. Реалізують проект ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль» за підтримки Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА. 

Куратор проекту – поет з Луцька Рту – розповідає про мету: 

«На сьогодні в області відсутній центр/платформа чи команда культурних менеджерів,  своєрідних наставників для тих, хто хоче спробувати свої сили в літературі. «Ліхтар» покликаний стати тим рушієм, який допоможе початківцям знаходити майданчики для виступів, створити власний бренд (образ), працювати з видавцями, сформувати свою читацьку аудиторію».

Проект «Ліхтар» включає кілька складових: 


1. літературно-музичні вечори – читання, під час яких автори мають можливість представити свої тексти та отримати відгук, поради, підтримку від слухачаів, своїх колег-початківців, культурних менеджерів. Особливістю цих читань є участь цікавих поетів/прозаїків з інших областей України, що забезпечить ознайомлення з літературними тенденціями, які притаманні різним регіонам країни, особистісному знайомству, започаткуванню подальшої співпраці. Відтепер кожен літературний вечір, організований «Ліхтарем», передбачає діалог між митцями Волині й інших регіонів, таких як Галичина, Київщина, Одещина тощо.

2. практично-освітні заходи «ЛіхтОсвіта» зорієнтовані на вдосконалення своєї творчості, декламаторського мистецтва, навичок роботи в культурному менеджменті. Під час цих лекцій/майстер-класів відомі поети та видавці розповідатимуть, як сьогодні працювати у літературній сфері, як видати свої тексти і просувати їх. 

3. відродження поетичного слем-руху України. Вже цієї осені молоді літератори з усієї країни приїдуть до Луцька та змагатимуться «в якості текстів та в артистичності декламації».Волинські автори, які найкраще представлять свої тексти на цих подіях, матимуть змогу виступити на одній сцені з уже визнаними українськими (і не лише!) літераторами. Це відбудеться під час заключного заходу цьогорічного «Ліхтаря» в рамках Міжнародного культурного фестивалю «Фронтера» (17-18 листопада, Луцьк). Проте не варто думати, що молодим поетам з інших регіонів України не вдасться потрапити на дійство.

Уже наприкінці травня розпочнеться відбір заявок на конкурс «Ліхтар року». Автори-початківці з усієї країни, чию творчість і декламацію компетентне журі визнає найкращими, також зможуть розділити сцену із популярними українськими письменниками. 

Перший захід проекту – музично-літературний вечір «Галицько-Волинське дербі» -  відбудеться вже 26 травня, о 19:00, у антикафе «Innerspace» (вул. Паркова, 5). У події візьмуть участь Роман Коржик та Орина Потапенко (Львів), Саша Алексєєв (Тернопіль), Весна, Деметріус Муракамі, Рту (Луцьк). Щоб долучитися як учасник читань, варто заповнити анкету https://goo.gl/AL5ruY до 25.05.2018. Вхід вільний.

Проект для митців-початківців «Ліхтар» змінює формати, місця проведення та завдання, але найголовніше залишається незмінним: якісна література, хороша музика, концептуальний сценарій і, звісно, стара-добра гасова лампа Терентій.


26 травня. Початок о 19:00. Луцьк, Антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5
Стежити за новинами проекту можна на сторінці у ФБ: https://goo.gl/DmoQnK


0 коментарів

Залишити коментар

avatar