25 Вересня 2020, 12:40 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Презентація нового числа альманаху «Єгупець» - 19 Квітня 2018

Презентація нового числа альманаху «Єгупець»

Категорія: «Події»
Дата: 19 Квітня 2018 (Четвер)
Час: 19:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Кафедра історії
Адреса: вул. Волоська 8/5
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 596


19-го квітня, о 19:00 відбудеться презентація нового числа альманаху «Єгупець», виданого за співпраці Центру Юдаїки та видавництва «Дух і Літера». Учасники презентації: Олена Стяжкіна, Наталія Риндюк, Олександра Уралова. Модератор: Олександр Фінберг

«Єгупець» - щорічний альманах художньої літератури та публіцистики, що висвітлює різні аспекти єврейського життя в Україні й поза її межами. На презентації 27-ого видання, редакційна колегія представить найцікавіше у напрямках прози, мемуаристики, публіцистики та мистецтва, та розповість детальніше чому були обрані саме ці тексти та теми.


27-е число альманаху «Єгупець» відкривається текстом виступу Йосифа Зісельса на круглому столі Українсько-єврейської зустрічі у Покантіко, США у 2017 році - «Українські та єврейські дисиденти: від спільної боротьби до самореалізації в національних державах»

Розділ «Проза» містить оповідання Михайла Короля, Фрідріха Горенштейна, Олени Стяжкіної. У цьому ж розділі представлені роботи шкіл перекладів Центру юдаїки: тут читач може ознайомитися з новими, раніш не публікованими перекладами творів сучасних івритомовних авторів – Аймана Сиксека, Сайєда Кашуа, Ефраїма Кішон, – та «батьків» їдишської класики – Іцхока Лейбуша Переца та Шолом-Алейхема. 

Рубрика «Поезія» представлена віршами вже знайомої постійним читачам «Єгупця» Інни Лісової та прем’єрними поетичними добірками Катерини Сінченко, Ії Ківи та Ані Хромової, що переклала з івриту поезії Єгуди Аміхая. 

Розділ «Критика та публіцистика» починається роздумами філософа Володимира Біблера про культуру й освіту, продовжується вибраними інтерв’ю з другого тому «Майдан. Свідчення» та закривається оглядом заходів, що проходили в Києві до 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру.

Рубрика «Мемуаристика» містить видрукувані російською мемуари Катерини Рапай – «Двойная экспозиция», а також спогади Романа Корогодського про Юхима Левіна. 

Рубрика «Наші публікації» ознайомить читача з унікальним репортажем Матвія Талалаєвського, зробленого ним під час звільнення Освенціма, а також із вперше перекладеними українською  роботами Іцхока Ґур-Ар’є, присвяченими дослідженням і життю Семена Анського, прокоментованими Наталією Риндюк. 

Розділ «Мистецтво» у цьому числі альманаху присвячений п’єсам Шолом-Алейхема на сцені Київського ГОСЕТу, про що пише дослідниця історії єврейського театру в Києві Ірина Мелешкіна, а також єврейським виставкам і колекціям у музеях СРСР у період з 1919-1941, з якими читача знайомить Марина Щербакова. 

Завершують номер некрологи пам’яті художника Вадима-Костянтина Ігнатова та композитора Вадима Храпачова. На першій та на останній сторінках обкладинки, а також у кінці альманаху після змісту представлені репродукції картин Вадима-Костянтина Ігнатова.

Дата та час: 19.04.18 - 19:00. Вхід: вільний
Місце: Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Кафедра історії, вул. Волоська 8/5
Посилання на подію у фейсбук: https://www.facebook.com/events/168027100566443/


0 коментарів

Залишити коментар

avatar