17 квітня у Домі «Майстер клас» (вул. Б. Хмельницького, 57 Б, www.dimmk.com), відбудеться вечір-презентація книжки письменниці, художниці і філософа Юлії Ємець-Доброносової «Срібло і молоко» (Київ: Видавництво «Фенікс», 2017). Початок о 18:00. Модеруватиме зустріч письменниця і радіожурналістка Марина Муляр.
Нова збірка поезій – твори, написані протягом дев’яти років. Цикли віршів розташовано так, що читач переходить від найновіших текстів, в яких зустрічаються образи війни і миру, до віршів, написаних кілька років тому у мирних ландшафтах. Вірші народжувалися у мирному і позначеному війною Слов’янську, у зимно-революційному і весняно-прозорому Києві, у багатоликому літньому українському Криму. Збірка ілюстрована мінімалістичною графікою авторки з серії «Виразні форми».
У форматі вільного спілкування Юлія Ємець-Доброносова поділиться історією створення книжки та історіями появи окремих текстів й ілюстрацій. На вечорі звучатимуть в авторському виконанні твори зі збірки та нові вірші і коротка проза. На вас чекає розмова про життя як творчість та діалог мистецтв, про поезію і графіку як медіа. Авторка розвиває лінію експериментальної гри із образами і формою в українській поезії. Реальність «Срібла і молока» постає з поєднання образів, де степ з’являється на берегах Дніпра, дніпрові води містять в собі частку вод морських, а Скіфський бабай залишається вартувати мирний сон дочки ворожбита. Цей світ срібла і молока за суттю український – різнобарвний, химерний, авангардний.
Книжка вийшла у київському видавництві «Фенікс» за підтримки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в рамках програми підтримки книговидання.
Юлія Ємець-Доброносова - письменниця, філософ і художниця. Народилася у місті Слов’янську Донецької області, з 2002 року живе в Києві. Має філологічну освіту, кандидатка філософських наук. Нині є доценткою кафедри філософії та педагогіки Національного транспортного університету, викладає естетику і етику, має кілька десятків наукових статей (переважно з філософії медіа), уклала авторський навчальний посібник з естетики. Активно публікується як книжкова оглядачка. Була науковою редакторкою видання українською книжки Зиґмунда Баумана «Плинні часи» (Київ: Критика, 2013). Поезії й есеї публікувалися у журналах Києва, Вінниці, Харкова, Донецька, Львова. Постійна авторка часопису «Критика». Протягом 2013 – 2014 років активно виступала як блогерка. Понад десять років є експерткою Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» (номінації «Софія», «Візитівка», «Красне письменство»).
Авторка чотирьох книжок: «Відлуння самотності. Кнут Гамсун і контекст українського модернізму» (Київ: Факт, 2003, посіла друге місце у Всеукраїнському рейтингу «Книжка року-2003» у своїй номінації), «Равлики тиші. Поезії» (Харків: Майдан, 2004), «Hymeryka@step.ua. Роман» (Львів: Піраміда, 2006), «Ultra Light. Система дихання. Роман» (Київ: Наш час, 2011, номінувалася на Книжку року BBC).