26 Липня 2021, 02:36 | Реєстрація | Вхід
/ Олег Шинкаренко. Сатиричний агро-кібер-панк - 16 Березня 2018

Олег Шинкаренко. Сатиричний агро-кібер-панк

Категорія: «Події»
Дата: 16 Березня 2018 (П'ятниця)
Час: 19:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Запоріжжя
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: пр. Соборний, 137
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 585


Олег Шинкаренко. Презентація романів «Череп», «Кагарлик», «Перші українські роботи» і лекція «Сатиричний агро-кібер-панк».

Книгарня «Є» та видавництво «Люта справа» запрошують на презентацію романів Олега Шинкаренка «Череп», «Кагарлик», «Перші українські роботи» яка відбудеться у вівторок, 16 березня за участю автора. Початок – о 18.30.


«Кагарлик» — роман Олега Шинкаренка, вперше вийшов у видавництві Сергія Пантюка в 2014 році, написаний у жанрі антиутопії, кібер-панку та роману-дороги, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якої Україна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп'ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам'ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час. Роман перевидавався вже двічі: у 2015 у видавництві «Люта Справа» і у 2016 році англійською мовою у видавництві Kalyna Language Press (Великобританія).

Події роману «Перші українські роботи» розгортаються в Україні у XXII столітті. Гібридна війна з Росією все ще триває, але дві ворогуючі країни домовилися, аби уникнути людських жертв, відправляти на лінію зіткнення лише роботів. Взагалі роботи проникли у всі сфери людського життя: вони й на ринку, і в парламенті, і під землею, і в космосі. Поступово вони витісняють людей із їхніх звичних сфер життя, відбирають робочі місця, але не всі готові із цим змиритися. Таємнича терористична організація «Рух проти заліза» розпочинає анархічну війну проти кіборгів. Поступово ситуація з роботами виходить з-під контролю. Спочатку лінійний і стандартний сюжет роману роздвоюється, розтроюється, починає пародіювати сам себе і всі відомі твори на цю ж тему: від «Казок роботів» Станіслава Лема до «Чи сняться андроїдам електровівці?» Філіпа Діка.


Роман «Череп» досліджує ірраціональне коріння так званого «Русского мира», який призвів до росту агресії та мілітаризації сучасного російського суспільства. Персонажі роману — архетипова трійця билинних богатирів, сатирично трансформована сучасною російською дійсністю — подорожують із крайнього сходу Російської Федерації до України на танку Т-34, розфарбованому під гжель, щоб побороти міфічних бандерівців, придуманих піарниками московських медіахолдингів. В дорозі вони потрапляють у казкову реальність, яка пручається всім законам фізики, логіки та здорового глузду. Поступово герої втрачають всі гуманістичні орієнтири та зберігають єдину здатність — підкорятися гіпнозу пропаганди, який пестить монстра їхнього ресентименту. 
Олег Шинкаренко – родом з Запоріжжя, автор романів «Кагарлик», «Перші українські роботи», «Череп». Пише статті й літературну критику для багатьох українських видань, а також для The Daily Beast (Нью-Йорк), Institute for War & Peace Reporting (Лондон) та Future Challenges (Гамбург).


Запорізька Книгарня «Є», пр. Соборний, 137. Тел.: (0612). Вхід вільний.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar