Вінницька Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Тараса Лютого «Корабель шаленців», яка відбудеться 9 березня за участю автора. Початок – о 18.00. Модератор – Олександр Вешелені.
Шаленство і бездумність – не тотожні явища, вважає Тарас Лютий. Власне, книга есеїв «Корабель шаленців» і є доказом того, як шаленці у різний історичний час завдавали руху вперед світовому мистецтву, літературі та філософії.
«Метою мого дослідження власне було виявити, чи у зів’ялому ґрунті шалентва можуть бути порухи креативу. І мені таки вдалося довести, що часом в бур'яні безумства проростають квіти (часом – квіти зла). Проте я завжди повторюю: немає більш помилкої думки, аніж та, що усі шаленці генії. Тому наступним завданням було знайти різницю між креативним шаленством і бездумністю», – наголошує філософ.
Звісно, історія культури шаленства – циклічна й тим цікава для дослідження. Суворі культурні норми одного століття породжували культ девіантної поведінки у наступному. Довгий час європейська культура нехтувала цим, ставлячись надзвичайно жорстоко до шаленців. Зараз ми спостерігаємо зворотній процес — культ буйства. До чого він приведе? Чи поверне маятник історії у зворотній бік і людство примкне до традиціоналізму та пуризму?
Книга есеїв «Корабель шаленців» – це унікальна нагода простежити історію розвитку і трактування понять шаленства, ейфорії, манії, екстазу, юродства, мудрості і глупоти у літературі, живописі, психології, у суспільній та релігійній думці від античних часів до сьогодення – крізь різні культури та епохи. Книжка буде цікавою усім, хто захоплюється філософією, літературознавством, релігієзнавством, психологією, а зрештою – кожному, хто замислюється над людською природою і прагне глибше її пізнати.
Тарас Лютий – український філософ, письменник, колумніст, музикант. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту». Пише культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002), «Розумність нерозумного» (2007), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016). У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.
Вінницька Книгарня «Є», вул. Соборна, 89. Тел.: (0432) 52-93-41