30 Березня 2023, 23:44 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація видання «25 років присутності» в Києві - 20 Грудня 2017

Презентація видання «25 років присутності» в Києві

Категорія: «Події»
Дата: 20 Грудня 2017 (Середа)
Час: 14:00
Вартість: обов'язкова акредитація
Місто: Київ
Місце: УКРІНФОРМ
Адреса: вул. Б. Хмельницького, 8/16
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 860


20 грудня, о 13:00, в прес-центрі УКРІНФОРМ (вул. Б. Хмельницького, 8/16)
пройде презентація видання «25 років присутності»

«25 років присутності» - це 80 портретів сучасних українських художників 2 томи, 2 мови і репродукції художників, що дає можливість репрезентувати зріз української культури в рамках культурної дипломатії за межами України

У презентації братимуть участь:

  • Олег Тістол, художник, представник українського необароко, один з лідерів «української нової хвилі»
  • Матвій Вайсберг, український живописець, графік, художник книги
  • Костянтин Кожемяка, видавець, засновник Фонду культурних ініціатив Art Huss
  • Анатолій Соловей, керівник управління публічної дипломатії МЗС України
  • Ірина Боровець, керівник відділу культурної дипломатії МЗС України
Чому в світі до цієї пори не існує бренду «УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО»? Відповідаючи на це питання видавництво ArtHuss відправляє 500 примірників англомовного видання «25 років присутності» до Посольства України у Німеччині (м. Берлін), де книга візьме участь у Днях української культури у Німеччині в рамках культурної дипломатії. 

500 культурних інституцій Німеччини отримають можливість ознайомитися з репрезентативним рядом сучасного українського мистецтва. Подарункове, двотомне видання  розміром 26х37,5 см (!) присвячене 25-ти річному ювілею української державної незалежності й українському сучасному мистецтву, що за цей час поступово, крок за кроком, у поступі поколінь перетворилося на одне з найпотужніших явищ сучасної вітчизняної культури, віддзеркалюючи її перспективи, проблеми, суперечності і новації.


«25 років присутності» - це 77 портретів сучасних українських художників, серед яких Анатолій Криволап, Олександр Ройтбурд, Матвій Вайсберг, Олег Тістол та ін. від найвідоміших мистецтвознавців та арт-оглядачів: Галини Скляренко, Наталії Маценко, Катерини Рай, Роксани Рублевської, Інги Естеркін.

Ігор Абрамович, керівник проекту: «Ця книга - не який-небудь показник рейтингу, не енциклопедичний довідник, вона не претендує на вичерпність репрезентації митців сучасної української художньої сцени. За її межами ще багато художників, які не менш варті суспільної уваги. Презентація їхньої творчості ще попереду. В даному ж виданні ми з групою мистецтвознавців звернулися до тих митців, що яскраво заявили про себе протягом останніх десятиліть, до тих, хто вже має «свою історію», літні - тривалу так само як змістовну, молоді - коротшу, але не менш насичену; до тих, хто створив власний світ такий, що його безпомилково розпізнають глядачі та одразу помічають критики, - саме художній світ; до тих, кому є що сказати і у мистецтві, і у житті. Ми прагнули, щоб представленими у книзі художниками ніби пунктиром окреслювалися не тільки різні покоління, а й різноманітні групи, об’єднання, осередки, що діяли в 1990-х або діють сьогодні у нашому мистецтві: митці «нової хвилі» та «Група швидкого реагування», легендарний «Живописний заповідник», київські сквоти, групи «Р.Е.П.», «SOSка», «Відкрита група» та інші, тобто щоб була унаочнена якнайширша «мистецька географія» - Київ і Харків, Одеса і Львів, Херсон, Дніпро, Ужгород, а заразом ті художники з України, що нині мешкають за її межами».


Обраний для видання формат - ілюстровані інтерв’ю з художниками та їхні монологи - не просто цікаві, а й дуже важливі сьогодні. Вони надають можливість ближче познайомитися з митцями, почути їхні голоси, власне навіть зблизька порівняти їхню творчість з тим, про що вони говорять, на чому наголошують у мистецтві та у житті. Традиційне, таке хрестоматійне питання - «що хотів сказати художник?» - набуває тут особливо багатозначного змісту. Тим самим книга «25 років присутності», не просто певний «зріз» художньої ситуації в Україні, не просто яскрава інформація про художників: це своєрідний досить складний, а знерідка й несподіваний «самоаналіз» нашого мистецтва, нашого художнього життя, що складається з динамічних суперечностей, які й рухають культуру; це переконливий наочний показник ролі й місця мистецтва у суспільстві, звідки безнастанно й надходить матеріал для нових досліджень і нових проектів, мрій, зусиль, відкриттів і надбань. Адже за будь-якого перебігу історії, так чи інакше, але незмінно у підсумку саме мистецтво творить і віддзеркалює наше життя, надає йому головний сенс, живить невмирущу надію.


Акредитація для ЗМІ обов`язкова! З питань акредитації, запрошення в прямі ефіри та на записи, організація інтерв`ю з учасниками проекту та ін. питання звертайтеся до PR-агенції «Дель Арте»:
Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Юрій Гулевич: тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com


0 коментарів

Залишити коментар

avatar