«Безкінечна подорож, або Енеїда» вдруге у Києві (прем’єра відбулася на відкритті Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал'2017 у рамках фокус-теми «Сміх. Страх. Сила») й тепер у зовсім іншому форматі. Цього разу показ відбудеться просто неба, на сходах Національного художнього музею України на Грушевського, в рамках виставки, присвяченої візуальній історії легендарної поеми Котляревського — «Проект Енеїда».
Юрій Андрухович читає лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов озвучують «безкінечну подорож» імпровізаційною музикою, мінімалізмом, бароко та гострою бітовою електронікою. vj-група CUBE забезпечує візуалізацію, звертаючись до створених у 60-х роках Анатолієм Базилевичем ілюстрацій до «Енеїди», зображень Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі, фото сучасної Полтави, відзнятих режисеркою Олею Михайлюк, та власної анімації.
Оля Михайлюк: Коли вперше почула пропозицію попрацювати над "Енеїдою”, то дуже здивувалася — чому я? Я ж ніколи не захоплювалася сатиричною поезію. І вже читаючи текст лекції Юрія Андруховича, зрозуміла, що дарма. Саме дозволяючи собі "висловитися бурлескно”, автори торкаються найглибших екзистенційних питань. До речі, всім я би радила подивитися нашу "Енеїду”, щоб спробувати зрозуміти цю бурлескно-травестійну природу, яка саме і полягає в навмисній невідповідності теми й засобів. Отже, мені захотілося терміново перечитати "Енеїду”, з’їздити в Полтаву і Карфаген і, звичайно, опинитися в колі найближчих друзiв, щоб продовжити історію, розпочату Іваном Котляревським майже 200 років тому. Всіх запрошуємо. Але пам’ятайте, що ця подорож безкінечна!