Київська Книгарня «Є» запрошує на лекцію Віталія Черноіваненка «Кумран і рукописи Мертвого моря: ідентифікація, авторство, історіографія», яка відбудеться 16 травня. Початок — о 18.30.
Кумранські рукописи (сувої Мертвого моря) — манускрипти, виявлені, починаючи з 1947 року, в печерах Кумрану, в печерах ваді Мурабба'ат (на південь від Кумрану), в Хірбет-Мірді (на північний захід від Кумрану), а також у низці інших печер Юдейської пустелі та в Массаді. Ці знахідки та їх дальша інтерпретація і переклади освітили з нового ракурсу Біблію і біблійний канон.
Лекцію буде присвячено загальним питанням авторства текстів, історіографії та питанням інтерпретації.
Віталій Черноіваненко – український сходознавець-гебраїст. Президент Української асоціації юдаїки. Головний редактор щорічника «JudaicaUkrainica». Викладає на кафедрі історії і координує магістерську програму з юдаїки в Києво-Могилянській академії. Гостьовий професор Монреальського університету. Наукові інтереси – інтерпретації біблійних текстів, кумранські рукописи та квір-мотиви в давньоєврейській літературі.
Монографію Віталія Черноіваненка «Кумран і рукописи Мертвого моря: ідентифікація, авторство, історіографія», що раніше вийшла у видавництві "Дух і літера”, присвячено двом важливим питанням кумраністики: авторству рукописів Мертвого моря й ідентифікації Кумрану – а також місцю цих питань в історіографії. Автор розглядає й характеризує спроби перших інтерпретацій щодо походження рукописів Мертвого моря, аналізує положення кумрано-есейської теорії, відстежує процес міфологізації «есейського спадку» і виокремлює основні її засоби. У книзі узагальнено результати археологічних досліджень попередніх десятиліть і систематизовано всі відомі теорії щодо означених питань; також прослідковано появу й еволюцію єрусалимської теорії.
Наприкінці книги подано перші переклади окремих кумранських текстів українською.
Київська Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота». Тел.: (044) 235 88 54