25 Травня 2024, 13:26 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація збірки Василя Махна «Паперовий міст» - 9 Травня 2017

Презентація збірки Василя Махна «Паперовий міст»

Категорія: «Події»
Дата: 09 Травня 2017 (Вівторок)
Час: 19:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Львів
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: просп. Свободи, 7
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1101


Львівська Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію поетичної збірки Василя Махна «Паперовий міст». Захід відбудеться 9 травня. Початок — о 18.30. Модераторка — Мар'яна Савка.

«Паперовий міст» — дванадцята поетична збірка Василя Махна, вірші якої писалися у Нью-Йорку, Марбурзі, Ґранаді, Любліні й Львові. Текстову частину доповнюють прозорі й глибокі лінійні ілюстрації знаної львівської художниці Лесі Квик.

«Кожне слово, записане чи видрукуване на папері, уже є мостом поміж поетом і читачем, — каже автор. - У моєму випадку паперовий міст — це також постійний зв'язок поміж Україною і Америкою, де мешкаю сімнадцять років». Як іти цим паперовим мостом? Як триматися за його поруччя? Як вслухатися у ці паперові голоси часу та віддалі? Поезія не дає жодних відповідей —вона фіксує стан і емоцію, пейзаж і слово.

Книжка складається з двох частин, в яких, пишучи про прості речі, Махно шукає універсальних ситуацій: чи то спостерігаючи за тонкою пучкою світла, нью-йоркським снігом, життям дрозда, чи то мандруючи Львовом, Каліфорнією і Південною Америкою з тою, що ходить на підборах зі світла.

Ці вірші творять крихку лінію письма, якою прописано міста, імена, будинки, птахів, риб. У них — своя історія і своя метафізика. Паперовий міст розхитують сім вітрів, у його метафізичному сплаві легкі конструкції, що збудовано з літер та слів, провисають лінією мови, линвою її існування. У «Двадцять одному вірші про кохання» – другому розділі книжки – любовна географія стає урбаністикою і тілом, містами і країнами – усім, де можна триматись за повітряну руку на повітряному мості.


Василь Махно — поет, прозаїк, есеїст. Народився на Тернопільщині. Працював викладачем літератури у Тернопільському, пізніше — у Ягеллонському університеті. З 2000 року мешкає у Нью-Йорку. Автор 12 поетичних збірок, найновіша – «Паперовий міст» (2017), двох книжок есеїстики, перекладів польських поетів Збіґнєва Герберта та Януша Шубера. У 2015 році збірка оповідань Василя Махна «Дім у Бейтінґ Голлов» стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС». Учасник багатьох Міжнародних поетичних фестивалів у Сербії, Польщі, Словенії, Румунії, Німеччині, Індії, Колумбії, Нікараґуа та США.


Львівська Книгарня «Є», просп. Свободи, 7. Тел.: (032) 235 73 68


0 коментарів

Залишити коментар

avatar