04 Жовтня 2023, 12:33 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація роману Кларісе Ліспектор «Час зірки» - 23 Листопада 2016

Презентація роману Кларісе Ліспектор «Час зірки»

Категорія: «Події»
Дата: 23 Листопада 2016 (Середа)
Час: 19:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Вінниця
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Соборна, 89
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 915


Вінницька Книгарня «Є» та Видавництво Анетти Антоненко запрошують на презентацію українського перекладу роману Кларісе Ліспектор «Час зірки», яка відбудеться 23 листопада за участю редакторки видання Інни Корнелюк. Початок – о 18.00. Модератор – Олександр Вешелені.

«Я зустрів незвичайну жінку, яка виглядає, як Марлен Дітріх, і пише, як Вірджинія Вулф». Так сучасники говорили про Кларісе Ліспектор – культову бразильську авторку, яка народилася у Чечельнику на Вінниччині. Через жорстокі єврейські погроми та війну сім’я майбутньої письменниці емігрувала до Бразилії. Пізніше Кларісе сказала: «Я ніколи не ходила по українській землі, адже мене тоді носили на руках…»

Вона – авторка численних новел та оповідань. Перший роман «Поряд з диким серцем» опублікувала в 19 років. Всього у творчому доробку письменниці 8 романів, 8 збірок оповідань, літературознавчі статті, переклади. Американське видання оповідань Кларісе Ліспектор, яке вийшло друком у липні 2015 року, увійшло до рейтингу 100 найкращих книжок за версією «Нью-Йорк Таймс». Досі жодна книжка письменниці українською не перекладалася. «Час зірки» – перший виданий в Україні переклад нашої землячки.

Останній роман Кларісе Ліспектор справедливо вважають вінцем творчості однієї з найвідоміших письменниць Латинської Америки. Ніби чарівними ножицями письменниця відсікає від читача (певна річ — упередженого) думки про злидні, страх, любов і смерть. І водночас майстерно проводить його таємницями життя, залишаючи десь глибоко у душі надію на щастя. Роман складається з коротких фрагментів, що їх Ліспектор та її секретарка Ольга Бореллі ретельно збирали впродовж тривалого часу. Кларісе ще не знала тоді, що помирає, і тому нікуди не поспішала, хоча текст сповнений передчуттям близької смерті. Роман було вперше опубліковано 1977 р., за два місяці до смерті авторки. У 1986 р. фільм, знятий за романом, отримав приз «Срібний ведмідь» на Берлінському міжнародному кінофестивалі – за найкращу жіночу роль.


Вінницька Книгарня «Є», вул. Соборна, 89. Тел.: (0432) 52-93-41


0 коментарів

Залишити коментар

avatar