05 Червня 2023, 15:29 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація арт-буку «Скриня. Речі Сили» у Дніпрі - 17 Листопада 2016

Презентація арт-буку «Скриня. Речі Сили» у Дніпрі

Категорія: «Події»
Дата: 17 Листопада 2016 (Четвер)
Час: 18:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Дніпро
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Глінки, 15 (вхід з Європейської площі)
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: olena_yurchuk
Кількість переглядів: 1269


У четвер, 17 листопада, у дніпровській Книгарні «Є» (вул. Глінки, 15) відбудеться презентація унікального арт-буку «Скриня. Речі сили» за участі письмениці Ярини Винницької та художниці Юлії Табенської. Ця книжка — неймовірної краси видання: висічка, друк на прозорій та напівпрозорій основі, калька, тиснення золотом. Автори арт-буку розкажуть, які скарби ховались в українській дівочій скрині, де вони шукали елементи традиційного одягу та чому їхнім знахідкам можуть позаздрити найвибагливіші модельєри світу. Початок зустрічі о 18:30. Вхід вільний. 

Колись кожна українка років з семи починала складати свою весільну скриню, наповнюючи її сорочками, рушниками та іншими «речами сили». Потім Скриня ставала головною дійовою особою весілля – її урочисто всім селом перевозили з дому молодої до нареченого. Сьогодні рідко в якій сім’ї зустрінеш цю берегиню дівочих скарбів. Проте арт-бук «Скриня. Речі Сили» містить те, що колись зберігалось у скрині, а тепер може стати головними національними ідентифікаторами - речі-бренди, створені народним генієм: полтавський рушник, гуцульська кераміка, покутський свічник-трійця, борщівська сорочка. Ярина Винницька та Юлія Табенська говоритимуть про зміну культурних стереотипів щодо України, опозицію села і міста, брендування країни. Те, що було вмістом дівочої скрині, має шанс стати новими національними ідентифікаторам — речі-бренди світового рівня, які можна вважати золотою інвестицією України в скарбницю людства. 

«Ця книжка змінила мене, - зізналась художниця арт-буку. - Працюючи над нею, я ніби проходила сеанс психотерапії, арт- і працетерапії одночасно. Я віднайшла у собі українське. Народилась і живу в Кам’янці-Подільському. Там лише 10-15 років тому масово почали говорити українською. Моя родина російськомовна, і в нас у дитинстві не було мальованих скринь, вишиванок, ми не співали пісень і якось прохолодно ставились до національних традицій. Але згодом і саме завдяки «Скрині» почався цей процес віднайдення свого коріння». 

«Скриня. Речі Сили» — це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса». Автори книги об’їхали цілу країну у пошуках народних скарбів та уклали список українського must have: того, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця. Зібрали і акуратно поскладали у скриню-ковчег, аби врятувати від глобалізаційного «потопу» і повернути у наші домівки. Це речі не прості, а чарівні… Це речі Сили.
0 коментарів

Залишити коментар

avatar