Київська книгарня «Є» та сайт «ЛітАкцент» запрошують на читацький клуб «ЛітАкценту», присвячений творчості Салмана Рушді, зокрема його романові «Сатанинські вірші». Зустріч відбудеться 8 листопада. Початок – о 18.30. Модераторка – Ярослава Стріха.
Якщо Ви давно хотіли поговорити про улюблене читво у неформальній атмосфері, але не мали нагоди, запрошуємо до Читацького клубу «ЛітАкценту»!
Обговорення 8 листопада буде присвячене романові Салмана Рушді «Сатанинські вірші» (і не тільки) – шаленій суміші соціальної драми й магічного реалізму про роль письменника й велике переселення народів у глобалізованому світі, яка ставить перед читачами кілька важливих питань, зокрема:
- іммігранти: чи такий страшний чорт, як його малюють?
- чи потрібно оформлювати митні декларації на історичні травми й демонів старого світу, переїжджаючи до нової країни?
- коли письменникам велося краще – в забобонному Середньовіччі, коли вони могли творити нові релігії, чи в наш час, коли їм лишається критикувати старі релігії (і чи ці епохи насправді так сильно відрізняються)?
І таке інше. Приносьте свої питання, спостереження, захват, обурення, добрий настрій і читацький азарт – і до зустрічі 8 листопада!
Салман Рушді (народився у 1947 році) – британський письменник і публіцист, лауреат Букерівської премії 1981 року і володар "Букера Букерів” (відзнаки за найкращий із романів, нагороджених Букером) за роман "Опівнічні діти”. Його роман "Сатанинські вірші” (1988) викликав обурення духовного провідника Ірану аятоли Рухолли Хомейні, який закликав правовірних мусульман стратити письменника.
Українською перекладено:
- "Сатанинські вірші” (Видавництво Жупанського, 2016);
- "Джозеф Антон” (Видавництво Жупанського, 2014);
- "Лука і вогонь життя” (Видавництво Жупанського, 2012);
- "Гарун і Море оповідок” (Видавництво Жупанського, 2012);
- "Флорентійська чарівниця” (Видавництво Жупанського, 2010);
- "Опівнічні діти” (Юніверс, 2007).
Київська книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». Вхід вільний
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/274634746267167/