26 Листопада 2020, 11:59 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Зустріч із Генрі Маршем (UK) у Тернополі - 21 Вересня 2016

Зустріч із Генрі Маршем (UK) у Тернополі

Категорія: «Події»
Дата: 21 Вересня 2016 (Середа)
Час: 17:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Тернопіль
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Валова, 5-9
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 685


Тернопільська Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на зустріч з британським нейрохірургом, автором книги «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» (вийшла в українському перекладі минулого року) Генрі Маршем. Захід відбудеться 21 вересня. Початок – о 18.00. Модератор — Юлія Починок

Правда – то його релігія, кажуть про Генрі Марша колеги. Власне, у цій книжці спогадів і роздумів відомого британського нейрохірурга ви знайдете багато захоплюючих історій, у яких головне – це етика стосунків між лікарем та пацієнтом, тонка межа між гіркою правдою і крихкою надією. Бути висококласним нейрохірургом – цього не досить, щоб бути Генрі Маршем. Треба ще мати найкращі людські якості – доброту, вимогливість до себе, любов до людей і неабиякий талант оповідача.

Ця книга – не для тих, хто мліє, коли бачить кров. Крові тут багато, а ще більше – моторошно-натуралістичних подробиць зі світу хвороб і смертей. Ця книга – не для тих, хто полюбляє знаходити виправдання: «Що ж ви хочете? Це Україна…», а потім контрастно, з захопленням: «А то Британія! (Європа, США...)». В Англії, а саме в Лондоні, у провідній державній клініці – теж хаосу греблю гати. Марш скаржиться на бюрократичні правила, які забороняють йому носити краватку та годинник; на медсестер, яких короткостроково залучають з агентств, а вони гублять пацієнтів; на комп'ютеризовану систему, яка постійно висне.


Ця книга – для тих, хто хоче побачити Україну очима британця, науковця та лікаря, а він її бачить справді по-особливому. Помічає, які в селах гарні цвинтарі і які злиденні подвір'я; він цінує красу української душі, хоча йому її підсвічують старі лампи в операційних. А бувало таке, що і на поріг київської лікарні не пускали. Ця книга – однозначно для майбутніх нейрохірургів. Щоб знали, на що наважились, і готувалися нести на собі хрест. «Смерть на столі» в цій галузі констатують не часто. Помилки цих лікарів — це зазвичай тяжка інвалідність, вегетативний стан, кома пацієнта. Марш припускає, що великі нейрохірурги – це ті, хто своїх жертв забуває. Він — не може, і готується до того, що в нього самого на цвинтарі буде два надгробки: свій і через нього померлих. «Жахлива професія – нейрохіругія. Не займайся нею», — каже він інтерну після чергового фіаско.

Ці історії вже два роки, як на світовому книжковому ринку. Марш багато зробив для України: вчив місцевих колег, за власний кошт возив наших пацієнтів для операцій у Лондон, а сюди привозив медичне обладнання. Більшість подій відбуваються в Англії, але чимало сторінок – про Україну: і про те, як насправді проводяться фармтестування на українцях, і про бюрократію в Інституті нейрохірургії, і про відважних лікарів, яких він підтримував у боротьбі проти системи, і навіть про Бессарабський ринок і «Беркут», які були сутенерами для повій.


Адреса книгарні «Є»: м. Тернопіль, вул. Валова, 7-9. Вхід вільний


0 коментарів

Залишити коментар

avatar