23 Вересня 2020, 15:39 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Резиденти «Станіславського» презентують фільм - 29 Липня 2016

Резиденти «Станіславського» презентують фільм

Категорія: «Події»
Дата: 29 Липня 2016 (П'ятниця)
Час: 19:00
Вартість: Вхід: вільний
Місто: Івано-Франківськ
Місце: гранд-кафе «Люм’єр»
Адреса: вул.Грушевсього 3
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1300


29 липня в гранд-кафе «Люм’єр» полтавець Олександр Коба та киянка Катерина Гладка покажуть власний фільм «Дзеркала Станіслава» про Франківськ, який зникає.

Нагадаємо, наприкінці червня полтавець Олександр Коба та киянка Катерина Гладка стали переможцями конкурсу на участь у резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен — 2016»

Катерина Гладка, Тарас Прохасько та Олександр Коба

Протягом липня Олександр та Катерина брали участь у мистецьких експедиціях в карпатські села, провели вихідні в столиці сирних коників — Брустурах, отримали путівку до хати-майстерні (с. Бабин, Косівський район). Також вони зустрічалися з представниками франківського літературного явища — «Станіславського феномену» — Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Юрком Іздриком, Володимиром Єшкілєвим, Галиною Петросаняк.

Оскільки і Коба, і Гладка займаються не тільки літературою, а й відеозйомкою, то вони вирішили використати місяць у Франківську для створення власного документального фільму. В центрі його — невідомий Франківськ, точніше те, що вже зникло в цьому місті.

19 липня під час зустрічі з читачами у книгарні «Є», Олександр Коба розповів про відеопроект, над яким працювали разом з Катериною: 

— Ми відзняли багато матеріалу, але монтувати його не має на чому. Фільм про Франківськ матиме хронометраж приблизно 40-50 хвилин, це історія міста. Але це не обов’язково буде цілісний документальний фільм. Це можуть бути окремі коротенькі новели на 3-4 хвилин, які складатимуться в свого роду цикл.

Ніч монтажу на телерадіокомпанії Вежа (фото Катерини Гладкої)

На допомогу їм прийшли журналісти телерадіокомпанії «Вежа», які надали своє обладнання для монтажу. Тому останні кілька ночей Олександр і Катерина провели за монтуванням стрічки.

Серед героїв, які розповідають про Франківськ, якого вже немає, — письменники Тарас Прохасько, Олег Криштопа, Володимир Єшкілєв, художник Богдан Бринський. За словами творців фільму, багато локацій, які зараз є звичними для франківців, раніше виконували зовсім інші функції: так, у приміщенні антимонопольного комітету був бордель, а у підвалі однієї зі шкіл — катівня НКВС.

Під час зйомок

Катерина поділилася цікавим випадком, який спіткав їх під час зйомок. Резиденти фільму натрапили на новобудову, яка зведена прямо на місці розстрілу двох тисяч євреїв у часи війни. Дівчину вразило, що люди можуть купляти там квартири.

Олександр Коба та Катерина Гладка записали і відео, в якому запросили на показ нинішнього мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа

— Ми б хотіли запросити пана мера, який, як ми знаємо дуже любить історію і цікавиться збереженням архітектурних пам’яток цього міста. Майже за місяць нам вдалося поспілкуватися з місцевою громадою і вони кажуть, що ви, пане мер, дуже активно цікавитеся різними архітектурними і культурними об’єктами у Івано-Франківську, тому думаємо, що фільм, який ми зараз знімаємо, буде вам дуже цікавим, — чи то серйозно, чи то з легкою іронією сказали резиденти. Також вони запрошують забудовника Мельника і його будівельників, дирекцію 5 школи і Ольгу, яка працює над Філателією.


Показ відбудеться 29 липня о 19:00 у гранд-кафе «Люм’єр». За день до цього, 28 липня, Олександр та Катерина матимуть завершальний музичний вечір.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»


0 коментарів

Залишити коментар

avatar