03 Серпня 2020, 23:36 | Реєстрація | Вхід
/ Події / «Санитар с Институтской» Олексія Нікітіна - 16 Липня 2016

«Санитар с Институтской» Олексія Нікітіна

Категорія: «Події»
Дата: 16 Липня 2016 (Субота)
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце: Барбакан На Подолі
Адреса: Взнати адресу: 063 515 4308
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: kul
Кількість переглядів: 568


Видавництво «Люта справа» влаштовує у Барбакані на подолі презентацію повісті Олексія Нікітіна «Санитар с Институтской» 

Олексій Нікітін – лауреат кількох міжнародних та українських літературних премій, член Українського відділення ПЕН-клубу. Його твори перекладені та вийшли у Великобританії, Італії, РФ і США. При цьому всьому «Санитар с Институтской» - перша книжка Нікітіна, що видана в українському видавництві.

Повість «Санитар с Институтской» вже була оприлюднена у журналі «Дружба народов» під зміненою назвою «Шкиль-Моздиль» і спровокувала досить-таки бурхливу та неоднозначну реакцію російської публіки – лютування прихильників руського міра у коментах, потрапляння у великий список «Большой книги», найкрупнішої на пострадянському просторі літературної нагороди… Обурення повість викликала, головним чином, своєю тихою і послідовною проукраїнською спрямованістю, та описом подій Майдану з позиції інтелігентних киян. Тим самим вона викликала і цікавість.


Видавець Андрій Гончарук так прокоментував своє рішення створити цю книжку: «Не хочу, щоби українці через 100 років доводили, що Нікітін – це український письменник».

Олександр Хургін: «Крайне редко написанное на злобу дня при внимательном рассмотрении оказывается настоящей литературой. Роман Алексея Никитина «Санитар с Институтской» - именно этот, очень редкий случай».

«Тут проявляється ідея, яка не так часто звучить у книжках про Майдан. Історія, що твориться, закарбовується в «Санітарі» не як особистісне світоглядне зусилля, а як щось засвоєне (або відкинуте) в готовому вигляді. Від монголо-татар. Є історична ідея – не потребуємо історичної свідомості, так?.. Місто і герої Нікітіна виявляються отож не просто суперниками, а ідеологічними опонентами. І заливає своєю «важкою кров’ю» київські вулиці Незгода, і бронює квиток до Києва Уманец, що був утік звідси. І вічно горить Коростень».


16 липня. Початок о 19:00. Вхід: вільний. Київ, Барбакан на Подолі.
Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/1212039002161567/0 коментарів

Залишити коментар

avatar