27 June 2022, 21:56 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація «Мовної шизофренії» Юрія Шевчука - 10 May 2016

Презентація «Мовної шизофренії» Юрія Шевчука

Категорія: «Події»
Дата: 10 May 2016 (Tuesday)
Час: 18:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: YeBookstore
Кількість переглядів: 731


Книгарня «Є» та видавництво «Discursus» запрошують на презентацію книжки мовознавця Юрія Шевчука під назвою «Мовна шизофренія». Захід відбудеться 10 травня о 18.30.

Нічого так влучно й лаконічно не визначає сучасний стан українського суспільства сьогодні, як вираз «мовна шизофренія». Під мовною шизофренією, або лінґвошизофренією, маю на увазі послідовнe змішування двох мов, української і російської, в одному місці і в один час. Найактивніше це явище насаджується в Україні через телебачення й радіо, Міжнародну мережу, а також у фільмах. 

Лінґвошизофренія — це ориґінально український феномен, відсутній в инших країнах Заходу як мовна політика і культурний стандарт. На відміну від двомовности, або білінґвізму, вона маловідома і, за малими винятками, не описана в західній соціолінґвістиці. 

Тим часом лінґвошизофренія настільки всепроникна в постсовєтській Україні, що поза нею годі зрозуміти її політику, культуру, ідентичність, публічний дискурс та історичні перспективи.
Юрій Шевчук

Юрій Шевчук – український мовознавець, журналіст, кандидат філологічних наук. Викладач української мови в Колумбійському та Єльському університетах. Автор найновішого інтерактивного підручника для американських університетів «Українська для початківців» (Beginner's Ukrainian). Член Європейської асоціації лінгвістики, Американської асоціації славістичних досліджень, Американської асоціації викладачів слов'янських та східноєвропейських мов, Наукового товариства імені Шевченка, Української вільної академії наук, Національної спілки кінематографістів України.


Київ, Книгарня «Є»,вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». 
Тел. (044) 235 88 54. Вхід вільний. 


0 коментарів

Залишити коментар

avatar