24 Вересня 2020, 06:52 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Презентація книг Мартіна Поллака | Харків - 15 Грудня 2015

Презентація книг Мартіна Поллака | Харків

Категорія: «Події»
Дата: 15 Грудня 2015 (Вівторок)
Час: 17:00
Місто: Харків
Місце: приміщення Райффайзен Банку Аваль
Адреса: вул. Університетська, 2
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 575


З нагоди відкриття «Австрійської платформи», видавництво «Книги-ХХІ», Австрійський культурний форум та Райффайзен Банк Аваль запрошують 15 грудня на презентацію книг австрійського письменника Мартіна Поллака, які на сьогодні є надзвичайно актуальними для України та українців:
  • «Цісар Америки. Велика втеча з Галичини» - 2015
  • «Отруєні пейзажі» - 2015
  • «Мрець у бункері. Історія мого батька» – 2014
Учасники презентації:

  • Неля Ваховська - перекладачка з німецької мови, редакторка. 
  • Олександра Григоренко – перекладачка з німецької мови.
  • Богдан Стороха - Літературознавець, викладач кафедри романо-германської філології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка
Спікери поговорять про автора, книги, історію. Зачитають уривки та поспілкуються з аудиторією.


Мартін Поллак – австрійський письменник, журналіст та перекладач, шанована людина в австрійських колах, який чи не найпершим відкрито і прямо заявив про агресію з боку Росії. Займається проблематикою Центральної та Східної Європи, зокрема є експертом в питанні Галичини. 

У 2012 – 2014 роках він був куратором програми «Транзит», яка представляла літературу України, Польщі і Бєларусі на Лейпцизькому книжковому ярмарку, та й всі його твори й праці так чи інакше торкаються тем взаємин Центральної та Східної Європи. Це в нього особисте. Мартін Поллак є позашлюбним сином штурмбаннфюрера СС, який активно брав участь у депортації і масовому винищенні євреїв під час Другої Світової. Після війни він був убитий провідником з метою пограбування при спробі перейти австрійсько–італійський кордон, щоб емігрувати в Латинську Америку. Люди, котрі виростили Поллака, зробили багато, щоби він не дізнався про цю історію – сам він називає це чудовим прикладом «австрійсього забування про злочини нацизму». «один із найбільших моторів промоції України та українських культур у Європі та зокрема німецькомовному просторі».
Ірина Славінська

«Автор досліджує території, які, на перший погляд, здаються знайомими, однак є незнаними. Він є видатним оповідачем Центральної та Східної Європи, Європи, що почасти і не згадується у великих творах про історію нашого континенту. Мартін Поллак є чудовим автором порахунку». 
Адам Міхнік, похвальна промова на честь нагородження Мартіна Поллака премією Pióro Wolności («Перо свободи»)


15 грудня. Початок о 17:00. Вхід: вільний. 
Харків, вул. Університетська, 2 (приміщення Райффайзен Банку Аваль)


0 коментарів

Залишити коментар

avatar