08 Серпня 2020, 20:36 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Презентація українського видання роману «Улісс» - 16 Жовтня 2015

Презентація українського видання роману «Улісс»

Категорія: «Події»
Дата: 16 Жовтня 2015 (П'ятниця)
Час: 18:00
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 908


16 жовтня в Києві говоритимуть про Джойсового «Улісса» - розбиратимуться що там у ньому і до чого, чому він такий культовий і чому «Улісс» вважається най-най-най романом минулого сторіччя. Словом, приходьте - буде цікаво) 

Учасники презентації:

  • Наталя Жлуктенко (професор кафедри зарубіжної літератури Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук)
  • Євгеній Стасіневич (літературознавець, літературний критик)
  • Олексій Жупанський (видавець, письменник)

Джеймс Джойс. Улісс. 
К.: Видавництво Жупанського. 2015, - 736 с.
З англійської переклали Олександр Терех та Олександр Мокровольський

Джеймс Джойс (1882–1941) — ірландський письменник, якого вважають одним із найвпливовіших літераторів ХХ сторіччя.
 
Його твір «Улісс» уже давно набув статусу найвизначнішого роману минулого сторіччя. В усіх без винятку рейтингах книжок Джойсів «Улісс» незмінно тримає перші позиції (перший у списку 100 найкращих англомовних романів ХХ сторіччя за версією видавництва «Модерн Лайбрері» та третій у списку найкращих книжок усіх часів за версією журналу «Ньюсвік»). Книжки з першого тиражу «Улісса» — найдорожчі друковані раритети ХХ сторіччя, а сам Джойс і досі є одним із найбільш читаних англомовних письменників, який значною мірою вплинув на світову культуру і, зокрема, на творчість таких потужних і відомих у всьому світі літераторів, як Самюель Беккет, Хорхе Луїс Борхес, Салман Рушді, Джон Апдайк та Джозеф Кемпбелл.

У 1999 році журнал «Тайм» розмістив ім’я Джеймса Джойса у списку «100 героїв та кумирів ХХ сторіччя», де зазначалося, що він здійснив справжню революцію в царині культури, підбивши таким чином підсумок усього сучасного модернізму.

Джойсів «Улісс», який був уперше опублікований 1922 року, вважається не лише найвизначнішим модерністським твором, а й узагалі найвизначнішим літературним твором ХХ сторіччя. Завдяки своєму таланту, своєрідному гумору та надзвичайній ерудованості Джеймс Джойс майстерно сполучає опис одного-єдиного дня із життя рідного йому Дубліна 16 червня 1904 року та захопливу мандрівку історією культурних здобутків усієї людської цивілізації.

Завдяки складній поліморфній стилістиці твору, чисельним алюзіям, парафразам і цитуванням «Улісс» і понині вважається одним із найскладніших і найзаплутаніших творів в історії літератури. Йому присвячено не одну сотню наукових робіт, досліджень, монографій і книжок, а коментарі до нього часом значно перевершують обсяг самого роману.


16 жовтня. Початок о 18:00. Вхід: вільний. | Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3


0 коментарів

Залишити коментар

avatar