09 Травня 2021, 20:41 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Лекції про читання // Герта Мюллер (Київ) - 26 Червня 2015

Лекції про читання // Герта Мюллер (Київ)

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 26 Червня 2015 (П'ятниця)
Час: 20:00
Місто: Київ
Місце: Арт-центр «Closer»
Адреса: вул. Нижньоюрківська, 31
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: bartleby
Кількість переглядів: 897


26 червня відбудеться остання у цьому сезоні лекція про читання, присвячена німецькомовній лауреатці Нобелівської премії 2009 року, народженій в Румунії, - Герті Мюллер.

Переживши диктатуру Чаушеску, Мюллер пише про муки совістіта необхідність свідчення, несвободуй тотальний страх, а главное - про пам’ять. Пам’ять, яка у творчості Мюллер – і сюжет, і троп, і головне виправдання, і мета цього "приреченого" заняття. 

Найперше, ми поговоримо про два центральні для розуміння письменниці тексти: роман "Серце-звір", де вона сперечається як з Паулем Целаном, так і з усією новою європейською літературою, та роман "Гойдалки дихання" - текст, що розгортається на похмурому фоні радянських трудових таборів Донбасу, де свого часу довелося побувати матері Мюллер. Неймовірно поетична проза, про яку необхідно говорити, й дуже незручні тексти, про які не можна не думати. Лектор: Євген Стасіневич – літературознавець, докторант «Києво-Могилянської Академії», літературний оглядач INSIDER.

Вхід вільний. Обов'язкова онлайн реєстрація (якщо ви реєструвалися на попередню лекцію, повторно реєструватися не потрібно)


26 червня. Початок о 19:00. Тривалість лекції 1,5–2 години.
Київ, Арт-центр «Closer», вул. Нижньоюрківська, 31


0 коментарів

Залишити коментар

avatar