18 Квітня 2024, 11:19 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурс «Гранослов» відновив роботу - 19 Червня 2015

Конкурс «Гранослов» відновив роботу

Категорія: «Конкурси»
Дата: 19 Червня 2015 (П'ятниця)
Час: 19:00
Місто: Україна
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 3714


Після 7-річної перерви відновив роботу Міжнародний конкурс кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов»

Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України та видавництво «Самміт-книга» приймають роботи на конкурс до 1 жовтня 2015 року.

Участь у зазначеному конкурсі дає змогу молодим авторам–переможцям коштом спонсорів та партнерів конкурсу, а також за підтримки Міністерства України у справах молоді та спорту України, видати свої твори окремими книжками – чотирьом переможцям, а дипломантам – у зведеному альманасі. «Гранослав» є найстаршим в Україні літературним конкурсом для молодих літераторів (започатковано 1991 року). За роки існування конкурсу в ньому взяло участь близько двох тисяч молодих літераторів, серед яких майже всі відомі письменники покоління «дев’яностників». Його переможцями свого часу були такі відомі нині письменники, як Сергій Жадан, Роман Скиба (перший лауреат), а з молодшого покоління – Ірена Карпа

Серед завдань конкурсу – сприяння національно-культурному відродженню України, популяризація української мови та творів українських авторів, поліпшення роботи з творчою молоддю, підтримка молодих талановитих українських поетів, прозаїків, драматургів та видання їхніх перших книжок.ПОЛОЖЕННЯ
про Міжнародний конкурс кращих творів
молодих українських літераторів «Гранослов»

І. Загальні положення

1.1. Міжнародний конкурс кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов» (далі – конкурс) проводиться видавництвом «Самміт-книга» та Кабінетом молодого автора Національної спілки письменників України.

1.2. Метою Конкурсу є сприяння національно-культурному відродженню України, активізація виховної роботи серед молоді, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, популяризація сучасного літературного процесу, поліпшення роботи з обдарованою, творчою молоддю, всебічна підтримка молодих талановитих літераторів, видання їх перших книжок.

ІІ. Організатори конкурсу

2.1. Загальне керівництво організацією та проведенням конкурсу здійснює організаційний комітет, до складу якого входять представники Верховної Ради України, Міністерства молоді та спорту України, Національної спілки письменників України, видавництва «Самміт-книга».

2.2. До участі в організації конкурсу залучаються спонсори, партнери , обласні міські державні адміністрацій, регіональні творчі спілки, громадські організації.

ІІІ. Вимоги конкурсу

3.1. У конкурсі можуть брати участь молоді літератори віком до 35 років, які мешкають в Україні, та представники інших країн, які пишуть свої твори українською мовою. За виключенням лауреатів попередніх років та членів НСПУ.

3.2. Конкурс проводиться у чотирьох номінаціях: 
 1. поезія; 
 2. проза і драматургія; 
 3. есеїстика (критика);
 4. переклади ( проза, поезія, драматургія).
3.3. Обсяг кожної роботи повинен містити не менше п’ятдесяти і не більше ста сторінок.

3.4. Твори, що надсилаються на конкурс, мають бути оформлені відповідно до таких вимог:
 • твори мають бути надруковані на стандартних аркушах;
 • аркуші творів мають бути пронумеровані;
 • не дозволяється вміщувати на аркушах інформацію про автора;
 • до конкурсу приймаються твори, що не друкувалися раніше.
3.5. До рукопису творів на окремому аркуші додаються відомості про автора (прізвище, ім`я, по батькові, рік народження, домашня адреса, телефон, місце навчання/роботи, електронна пошта, сайт, сторінка – за наявності, коротка творча біографія, фотографія).

3.6. Не подаються на розгляд журі твори у випадках, якщо:
 • вік автора на день подання рукопису перевищує 35 років;
 • автор був переможцем конкурсу попередніх років;
 • ці твори (повністю чи частково) друкувалися раніше;
 • не подано відомостей про автора, передбачених п. 3.5 цього Положення.
3.7. Твори, подані на конкурс, авторам не повертаються.

ІV. Терміни та порядок проведення конкурсу

4.1. Конкурс проводиться у два тури – з квітня по грудень, щорічно.

Під час першого туру (квітень-вересень) працівники оргкомітету забезпечують прийом та реєстрацію творів, що надходять, здійснюють кодування творів і передають їх членам журі для розгляду і рецензування.

Під час другого туру (вересень-грудень) члени журі опрацьовують і рецензують авторські твори, на засіданні журі визначають переможців у всіх номінаціях.

4.2. Заключні заходи конкурсу відбуваються у січні-лютому наступного за конкурсом року і включають нагородження переможців та дипломантів, вручення книжок переможців конкурсу, творчі виступи переможців з власними творами.

4.3. За спільною згодою організаторів терміни проведення заходів можуть змінюватися.

4.4. Переможці та дипломанти конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками.

4.5. Рукописи переможців і кращі твори дипломантів конкурсу рекомендуються членами журі до видання:
 • рукописи переможців – окремими книжками;
 • кращі твори дипломантів – у зведеному альманасі.
4.6. Видані книжки безкоштовно надаються авторам творів та розповсюджуються серед установ (бібліотек, книгарень, літературних студій, центрів дозвілля молоді тощо), проводяться презентації та популяризація видань, як кращих зразків сучасного літературного процесу.

Тематика творів вільна і нічим не обмежена. 
Шрифт бажаний Times New Roman 14 з інтервалом 1.До складу журі конкурсу увійшли: Народний депутат Верховної Ради України Тарас Кремінь, лауреати Шевченківської премії Василь Герасим’юк, В’ячеслав Медвідь, Анатолій Кичинський, представниця Міністерства молоді й спорту, директор видавництва «Самміт-книга» Іван Степурін, Голова Київської спілки, відомий прозаїк Володимир Даниленко, політик і чудовий поет Володимир Цибулько; від молодшого покоління – Мирослав Лаюк, Вано Крюгер, Дмитро Лазуткін, від письменників-перекладачів – Іван Рябчій та Дмитро Чистяк, від попередників – Валентина Запорожець; директор і координатор проекту – Леся Мудрак тощо.


Роботи надсилайте за адресою: 04053, м. Київ, вул. Обсерваторна, 25 видавництво «Самміт-книга». Телефон видавництва: (044) 287-69-70
За докладнішою інформацією можна звертатися до Лесі Мудрак: mudrakl@ukr.net


0 коментарів

Залишити коментар

avatar