25 Квітня 2024, 23:10 | Реєстрація | Вхід
/ Аплікаційні форми на Премію ім. Казимира Малевича - 13 Жовтня 2014

Аплікаційні форми на Премію ім. Казимира Малевича

Категорія: «Конкурси»
Дата: 13 Жовтня 2014 (Понеділок)
Час: 18:39
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1292




Премія імені Казимира Малевича, заснована у 2008 році з ініціативи Польського Інституту, є свідченням пам'яті та визнання Казимира Малевича – митця польського походження, котрий народився в Києві.
 
Мета премії: 

  • нагадати та підкреслити важливість постаті Казимира Малевича як символу світової культурної спадщини;
  • звернути увагу української еліти на українське коріння поляків, котрі досягли світового визнання;
  • підкреслити роль Польщі як країни, що відзначає творчі досягнення сучасних українських митців у контексті спільної польсько-української культурної спадщини;
  • промоція та збільшення престижу сучасних митців, які народилися в Україні, а також допомога в розробленні зрозумілих критеріїв оцінювання митців, котрі творять актуальне мистецтво.
 
Премія Малевича вручається раз на два роки митцеві віком до 40 років, котрий народився в Україні, незалежно від теперішнього місця перебування, за внесок у розвиток сучасного мистецтва. Оцінюється якість, майстерність, досягнення та значущість створених робіт. 
 
Обмежень щодо освіти та напрямків діяльності немає. Висунути кандидатів на нагороду можуть українські та закордонні культурні інституції, наукові центри, творчі об'єднання, галереї та музеї. Таким чином, метою Премії ім. Малевича також є активізація міжнародної співпраці культурних інституцій.
 
Премію буде вручено міжнародним журі:

  • Наталія Жеваго, засновниця та директор освітньої організації "Культурний Проект" (Україна)
  • Марія Задорожна, Директор Національного художнього музею України (Україна)
  • Жанна Кадирова, лауреат Премії Малевича–2012 (Україна)
  • Олександр Ройтбурд, митець (Україна)
  • Іка Сенкевич-Новацька, куратор ЦСМ «Замок Уяздовський» (Польща)
  • Тетяна Тумасян, директор Харківської муніципальної галерея (Україна)
  • Ева Фігель, директор Польського Інституту у Києві (Польща) – голова журі
  • Моніка Шевчик, директор галереї «Арсенал» у Бялистоку (Польща)
  • Секретар журі – Олена Зоц (Польський Інститут у Києві).
 
Аплікацію, мотивацію (до 500 слів) та комплект із 10 фотографій/репродукцій (до 10 Mb) з описом проектів (до 200 слів) надсилайте до 30 жовтня 2014 року на адресу ПІ у Києві:olena.zoc(at)instytutpolski.org з темою «MALEWICZ 2014». Аплікаційні форми можна знайти на сайті Польського Інституту www.polinst.kiev.ua
 


 
Із номінованих кандидатур журі обере трьох фіналістів, імена яких буде оголошено 1 грудня 2014 року. Вибір лауреата журі здійснить простою більшістю голосів шляхом таємного голосування, яке відбудеться напередодні Церемонії вручення Премії.
 
Урочисте нагородження відбудеться 12 грудня 2014 року в Національному художньому музеї України (Київ, вул. Грушевського, 6).
 
Лауреат Премії ім. Казимира Малевича - 2014 отримає:

- Грошову винагороду в розмірі 3000 євро (у гривневому еквіваленті) від Польського Інституту у Києві;
- Резиденцію в Центрі Сучасного Мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві в 2015 році;
- Грошову винагороду в розмірі 3000 євро від освітньої організації «Культурний Проект» для реалізації резиденції у ЦСМ «Замок Уяздовський»;
 
Фіналісти премії (3 особи) та представники інституцій-зявників (3 особи),
будуть запрошені у студійну подорож до Польщі в 2015 році.



 

В Україні народилося багато поляків, творчість яких стала частиною світового культурного надбання. Серед них - письменники Джозеф Конрад-Коженьовський та Станіслав Лем, митець Казимир Малевич, танцюрист Вацлав Ніжинський, композитор Кароль Шимановський та інші. Більшість цих видатних митців не асоціюється безпосередньо ані з Польщею, ані з Україною. Створення Премії ім. Малевича – це привід нагадати про внесок поляків, пов’язаних із Україною, у формування світової культурної спадщини.
 
Казимир Малевич – художник, педагог і теоретик, чия постать є ключовою для сучасного мистецтва. Народився в польській родині у Києві, де провів багато років свого життя. Довгий час жив та працював у Росії. Став одним із засновників абстрактного живопису, а в 1915 році започаткував новий авангардний напрямок у мистецтві – супрематизм.
 
У 2010 році, за підтримки Польського Інституту у Києві, була розроблена екскурсія «Київські місця Казимира Малевича». А у 2012  групою Алевтина Кахідзе – Олег Грищенко – Іван Мельничук створено авторський фільм «КСМ: Києв слухає Малевича»

Натомість у 2013 році в Білостоці у Галереї Арсенал, та у 2014 році у Києві в Національному художньому музеї України відбувалася виставка "Місця" трьох лауреатів Премії Малевича (Алевтина Кахідзе, Стас Волязловський, Жанна Кадирова)


Інформація на Сайті Польського Інституту в Києві: http://polinst.kiev.ua/event900.html


0 коментарів

Залишити коментар

avatar