30 вересня в Музеї книги і друкарства України стартує семилекційний курс лекцій «Національні літератури: стратегія, тактика, практика».
Відомий мистецтвознавець, історик, літературознавець і публіцист Вадим Скуратівський розповість про європейські літератури XVIII - початку ХХ століття.
В основі курсу – захопливий пейзаж європейських літератур XVIII – початку XX ст. Саме цей період постає як найбільш довершене узагальнення національного досвіду в найглибших і найважливіших сюжетах європейського буття, у формі, для сучасної художньої культури вже недосяжній.
Курс присвячено розвитку національних літератур від перших зразків доби Просвітництва до національних літератур класичного типу та літературних експериментів початку ХХ ст.
У лекціях буде розглянуто постаті визначних англійських, французьких та італійських романістів ХІХ ст. як еталони явища "національна література". Окрему увагу буде приділено характеристиці Стендаля, Бальзака, Ґете, Флобера, Мопассана, Пруста.
Програма курсу побудована таким чином, щоб сформувати матрицю знань про національні літератури, які досі зберігають своє виключне значення у становленні не лише європейської, а й світової свідомості, як індивідуальної, так і масової.
Курс складається з 7 лекцій, які відбуватимуться щовівторка о 19:00 з 30 вересня по 11 листопада. Лекція триває 2 години з перервою. Передбачено "Смачну хвилинку" та роздаткові матеріали. Лекції читаються українською мовою.
ПРОГРАМА КУРСУ
1 Лекція | 30 вересня
Що таке національна література? Доба Просвітництва: у напрямку до перших моделей національної літератури
2 Лекція | 7 жовтня
Доба Романтизму як перший період розквіту національної літератури: від Шотландії до Середньої та Східної Європи
3 Лекція | 14 жовтня
XIX ст. як еталон національних літератур: французька, італійська, англійська літератури, а також літератури Середньої та Східної Європи
4 Лекція | 21 жовтня
Стендаль і Бальзак: абсолютні явища національної літератури. Ґете як германський рекорд світової літератури
5 Лекція | 28 жовтня
Початок української національної літератури
6 Лекція | 4 листопада
Друга половина XIX ст.: повільна, але неухильна ревізія попередніх літературних моделей. Від Флобера і Мопассана до Пруста
7 Лекція | 11 листопада
Кінець XIX ст.: епілог національних літератур класичного типу і вступ до безмежжя літературних експериментів ХХ ст.
Місце проведення: Музей книги і друкарства України, м. Київ, вул. Лаврська, 21
Подробиці курсу шукайте на сайті «Культурного проекту»