29 Лютого 2024, 23:09 | Реєстрація | Вхід
/ Оксана Забужко та Леонід Плющ розкажуть, як боротися з тоталітарною пропагандою - 15 Квітня 2014

Оксана Забужко та Леонід Плющ розкажуть, як боротися з тоталітарною пропагандою

Категорія: «Події»
Дата: 15 Квітня 2014 (Вівторок)
Час: 10:11
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 892

У четвер, 17 квітня, письменниця Оксана Забужко та літературознавець Леонід Плющ проведуть лекцію-дискусію – «Як кожен може боротися з тоталітарною пропагандою». Місце проведення – культурний центр видавництва «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21), початок о 19:00. Вхід вільний. 

Лекція за участі Леоніда Плюща – унікальна можливість почути легендарного дисидента і науковця, який наразі проживає у Франції і приїхав в Україну лише на кілька тижнів. 

«Нинішнє покоління, можливо, вже не матиме можливості почути від легендарного Леоніда Плюща, що таке радянська/російська ФСБ-шна система «промивання мізків» (психологічної вербовки), яка благополучно орудує в Україні, зокрема, й через те, що всіх дисидентів 1970-х "медведчуки і Ко" давно і вміло витіснили з інформаційного простору. А це досвід, який вам, «юній порослі», зараз необхідний, як повітря», – вважає Забужко. 

На лекції розкажуть про досвід попередніх поколінь українців у боротьбі з тоталітарною пропагандою, методи якої не змінюються з часом. Сьогодні в умовах агресивної пропаганди з боку Росії українцям важливо бути «озброєними». Як кожен з нас може протистояти антиукраїнській пропаганді – розкажуть Леонід Плющ та Оксана Забужко. 


ДОВІДКА: 

Леонід Плющ – відомий публіцист, літературознавець, правозахисник, за освітою – математик. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінкської групи. Активний учасник національно-демократичного руху шістдесятників. 

У 1972 р. засуджений за «антирадянську агітацію і пропаганду з метою підриву Радянської влади», пізніше направлений на примусове лікування у спецпсихлікарню. Після численних вимог про його звільнення, мітингів у різних країнах з’явилась можливість виїхати до Франції, де Плющ заглибився у вивчення філології, написав численні літературознавчі розвідки про творчість Т. Шевченка, М.Хвильового, В.Барки, Б.-І. Антонича, П.Тичини, В.Стуса та інших. 

Оксана Забужко – поетеса, прозаїк, есеїст, літературознавець, лауреат багатьох престижних українських та міжнародних літературних премії. У своїй творчості приділяє багато уваги усвідомленню української ідентичності і при цьому часто користується методологією фемінізму та пост колоніалізму. 


Місце проведення: Культурний центр видавництва «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21)
Дата і час: 17 квітня (четвер), початок о 19:00
Вхід вільний! 

Контактна особа: Ольга Гончар (093-339-76-46, litosvita.org@gmail.com) 
Організатори: Центр літературної освіти, видавництво «Смолоскип»


0 коментарів

Залишити коментар

avatar