23 Червня 2021, 15:08 | Реєстрація | Вхід
/ 5 червня: Олег Коцарев, Анна Лазар та Якоб Мішке читатимуть вірші у «Чулані» (м. Київ) - 5 Червня 2012

5 червня: Олег Коцарев, Анна Лазар та Якоб Мішке читатимуть вірші у «Чулані» (м. Київ)

Категорія: «Події»
Дата: 05 Червня 2012 (Вівторок)
Час: 12:32
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 10175 червня о 18.00 у київській книгарні «Чулан» (вул. Пушкінська, 21) відбудуться поетичні читання та дискусія «Внутрішні та зовнішні кордони мов та поетик».
 
Модеруватиме вечір поет, перекладач та куратор «Літературного клубу листувань» Василь Лозинський.

Під час заходу прозвучать переклади віршів німецьких поетів Рона Вінклера, Уляни Вольф та польського поета Тадеуша Домбровського. Дискусія візьме за вихідну метафору листування та продовжить підняті у листах поетів питання у формі зустрічі-дискусії з перекладачами та літераторами, доповненої читанням віршів.

У листах Рона Вінклера у рамках «Літературного клубу листувань» були заторкнуті думки про переклад як «політичний акт»,  вірш на новому місці як  «принесений» з ірреального попереднього місця, «тропи, що розширюють свідомість» і питання, яку роль ці тропи,  знову таки, відіграють у перекладі на іншу мову, яким буде поетичний текст після зворотного перекладу, чи стане він «раною» та скільки виявиться «неперекладних речей». У листах Уляни Вольф були підняті також риторичні та саморефлексійні питання, які стосуються перформативності листування: чи потребує кожен вірш свою систему «листувань», яка переправляє його через кордон, як «нелегальне човникове перевезення», чи є переклад як інтернет-«чатрулетка», і наскільки чуття мови перекладне на інші малі або великі мови, говорячи від імені «тіла, що пише».  

Учасники дискусії продовжать роздуми та пошуки метафор, розпочаті у листуваннях, спробують знайти відповіді на питання, наскільки вільними є умови творчості в Україні, де пролягають внутрішні та зовнішні кордони мов та поетик?
 
Олег Коцарев – письменник, перекладач та літературний критик.
Анна Лазар – літературна та мистецька критикиня, перекладачка з польської на українську, кураторка.
Якоб Мішке – перекладач з української на німецьку, політолог. 
Василь Лозинський – поет, перекладач та куратор «Літературного клубу листувань».

Джерело: Буквоїд


0 коментарів

Залишити коментар

avatar