20 Квітня 2021, 23:31 | Реєстрація | Вхід
/ Новини / У київському метро читатимуть вірші - 16 Вересня 2011

У київському метро читатимуть вірші

Категорія: «Новини»
Дата: 16 Вересня 2011 (П'ятниця)
Час: 13:19
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1019Проект «Вірші у Метро» та поетичний фестиваль Spoke'n'WordonTour у Києві з 26 вересня по 9 жовтня 2011.

Головною метою кампанії «Вірші у Метро» є популяризація сучасної поезії шляхом її презентації в метро і міському просторі. Ядром цього проекту є експозиції віршів у столичному метрополітені - 30 віршів 30 сучасних польських поетів – від класиків: Чеслав Мілош, Віслава Шимборська, Тадеуш Ружевич, Збіґнєв Герберт - до талановитої молоді: Яцек Денель, Кшиштоф Сівчик та ін. Одночасно з простором метро, вірші з’являться і на вулицях Києва: поезії Чеслава Мілоша в перекладах Остапа Сливинського, розташовані на стінах стадіону «Динамо», прикрасять одну з алей Маріїнського парку, а поезії інших польських авторів – алею між Червоним корпусом Університету та Ботанічним садом. Окрім того, організатори планують відео-флешмоб із мешканцями міста, котрий триватиме у мережі і після того, як проект пересунеться з Києва далі. 

В 2011 році у зв’язку з головуванням Польщі у Раді Європейського Союзу польські поети і їхні вірші завітають до інших столиць за кордонами Польщі. Після Лондона, Парижа та Мадрида «Вірші в Метро» зроблять зупинку у Києві, а далі рушають до Пекіна, Токіо, Брюсселя та Люксембурга.
Відкриття кампанії «Вірші в Метро» відбудеться 26 вересня о 18.00 у Книгарні «Є». Участь у представленні проекту візьмуть польські поети Войцех Бонович, Ришард Криницький та Мажанна Кєляр. З українського боку до представлення «Віршів в Метро» доєднається поет та перекладач Андрій Бондар. Він же проведе разом з Войцехом Ціхонем 8 жовтня заходи від фестивалю Spoke?n?Word on Tour: майстер-клас із поетичного слему та слем-турнір у фестиваль-ресторації «Диван». Участь в турнірі візьмуть польські та українські поети: Богдан Пясецький, Ґжеґож Брушевський, Вероніка Левандовська та Войтек Ціхонь, Андрій Любка, Паво Коробчук, Ірина Шувалова й усі охочі.

Для того, щоб взяти участь у майстер-класі з поетичного слему, який відбудеться 8 жовтня, потрібно надіслати коротку заявку англійською мовою на workshops@poetryfrompoland.com

У рамках проекту усі симпатики поезії в Україні можуть взяти участь в конкурсі Хайку. Достатньо написати короткий вірш у формі 5-7-5 складів на вільну тему, який  асоціюватиметься з Польщею чи Варшавою. Вірші слід надсилати за адресою competition@poetryfrompoland.com

Нагорода – портативні DVD/CD плеєри з аудіокнигою Чеслава Мілоша, а також експозиція найкращих віршів у варшавському метро. Вірші будуть опубліковані на веб-сторінці проекту www.poetryfrompoland.com 19 жовтня 2011 року.

Кампанія «Вірші в Метро» постала з ініціативи Інституту Книги в Варшаві та Британської Ради. Натхненням для Віршів в Метро були подібні проекти такого типу, які відбувалися в Дубліні, Парижі, Нью-Йорку, Барселоні, Стокгольмі, Штутґарді і Москві, а перш за все проект Poems on the Underground, який з 1986 року циклічно відбувається в Лондоні.

Кампанія відбувається з нагоди польського головування в Євросоюзі. Почесний патронат: Президент Варшави Ганна Ґронкєвич-Вальц, Міністр Закордонних справ Радослав Сікорський.
Партнери з Польщі: департамент промоції міста Варшави, Інститут Адама Міцкевича, Польський Інститут у Києві , Польський Інститут Культури в Лондоні, Посольство Польщі в Лондоні, Посольство Польщі в Парижі, Посольство Польщі в Мадриді, Посольство Польщі в Пекіні, Посольство Польщі в Токіо, Єврокомісія, а також Міністерство культури і національної спадщини РП.

Більш детальну інформацію про проекти «Вірші в метро» та фестиваль Spoke'n'WordonTour  on Tour і їх учасників можна знайти на інтернет-сайтаі  http://www.poetryfrompoland.com/
 
Фото: tsn.ua
Джерело: Буквоїд


0 коментарів

Залишити коментар

avatar