20 Червня 2024, 23:47 | Реєстрація | Вхід

Meridian Czernowitz створює літературну «мережу»

Дода_ла: pole_55 26 Серпня 2015 о 11:42 | Категорія: «Новини» | Перегляди: 2427
Матеріал підготува_ла: Лілія Шутяк, Meridian Czernowitz | Зображення: www.litcentr.in.ua


Навесні 2015 року Міжнародною літературною корпорацією MERIDIAN CZERNOWITZ був реалізований тур українського письменника і перекладача Сергія Жадана 33-ма містами України. До списку увійшли всі обласні центри, а також 6 прифронтових міст. Проект став надзвичайно успішним з організаційної, іміджевої та медійної точки зору. В усіх містах глядачі цікавилися, хто і коли приїде наступного разу.

У результаті виконаного проекту в команди MERIDIAN CZERNOWITZ, Сергія Жадана та співорганізаторів туру на місцях виникла ідея створити «мережу» українських громадських організацій, яка б задовольнила вищезгаданий запит. Отже, наш проект охопить всю територію України та матиме представників у 30-ти містах. Співорганізатори «мережі» займатимуться менеджментом літературно-дискусійних просвітницьких платформ у своїх регіонах.

До «мережі» ввійшли такі міста: Харків, Полтава, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кіровоград, Черкаси, Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Рівне, Луцьк, Тернопіль, Київ, Житомир, Вінниця, Хмельницький, Чернівці, Маріуполь, Краматорськ, Херсон, Миколаїв, Одеса, Ізмаїл, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Кременчук, Ніжин, Мелітополь. Список партнерів буде поповнюватися.


Як зазначає Сергій Жадан, «в сьогоднішній Україні існує хай і недержавна, «неофіційна», проте часами надзвичайно ефективна мережа літературного менеджменту. Створили її ті, хто любить літературу й готовий займатися її промоцією – кожен у своєму місті, кожен так, як вважає це за доцільне. Саме ці люди фактично перебрали на себе функції державних «культурницьких» структур. Тому питання їхнього об'єднання та загального координування було лише питанням часу. Час, очевидно, прийшов – нам усім потрібно об’єднуватись, у нас у всіх попереду багато роботи».

Початок реалізації проекту: листопад 2015 року. Протягом першого календарного року MERIDIAN CZERNOWITZ планує організувати 8 турів містами «мережі» за участю письменників, з якими постійно співпрацюємо. Серед них: Сергій Жадан, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Андрій Любка, Дмитро Лазуткін, Катерина Бабкіна та ін. 

Формат заходів – дві події у кожному місті. Це: 

  1. прес-конференція для регіональних ЗМІ;
  2. літературно-дискусійний вечір.
Першим кроком у реалізації задуму стане збір учасників «мережі», які є співорганізаторами проекту на місцях, 5-6 вересня 2015 року в м. Чернівці під час VI Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ

У рамках цього заходу 5 вересня о 15:00 у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) відбудеться тренінг «Із комунікацій для мережевих структур», який проведе PR-координатор Міжнародного фонду «Відродження» Радослава Чекмишева.0 коментарів

Залишити коментар

avatar