22 Січня 2025, 07:44 | Реєстрація | Вхід
/ Фестиваль «Харків: (не)релокована культура» 2024 - 12 Вересня 2024

Фестиваль «Харків: (не)релокована культура» 2024

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 12 Вересня 2024 (Четвер)
Час: 10:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Івано-Франківськ
Місце: Франківський драмтеатр
Адреса: вул. Незалежності, 42
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 180


З 12 по 15 вересня 2024 року в Івано-Франківську відбудеться мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який реалізовує Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Місією фестивалю є підтримати митців Харкова та презентувати їхні роботи після повномасштабного вторгнення. А також сприяти посиленню культурних зв’язків між регіонами, створити умови для обміну досвідом і подальшої співпраці.

В рамках театральної програми можна буде побачити український народний фарс «Нехай щастить» Харківського театру ім. Т.Г. Шевченка, який торік став лауреатом V Фестивалю-Премії ГРА (12 вересня), український горор «Калинова сопілка» і казку «Жираф Монс» Харківського театру ляльок, над якими працювала Оксана Дмітрієва, лауреатка «Women in Arts – 2024» (14 і 15 вересня), музичну сюрреалістичну трагікомедію «Веселка на Салтівці» Театру «Нафта», за яку режисер і актор Артем Вусик цього року отримав премію імені Леся Курбаса (15 вересня). А також еротичну радіовиставу «Місто» Харківського драматичного театру про сучасного українця зразка 1927 року (13 вересня), концертну програму «Харків. НастАння» відомих харківських музикантів для тих, кому цікаві нові сенси, оформлені у музичне мистецтво (14 вересня) та перформативно-фізичну моновиставу Ніни Хижної «Хтось такі як я» Театру «Нафта» про подорож безтілесної істоти тілами українців різних професій, статі та віку (15 вересня). Події будуть відбуватися у приміщеннях Франківських драмтеатру, театру ляльок та філармонії.

У перший день фестивалю відкриються три виставки, які будуть розміщені у фоє І і ІІ поверху Франківського драмтеатру. Харківський літературний музей представить виставку «Антитекст», яка покликана показати, як оприявлювалась культурна пам’ять українців упродовж останніх 100 років. На фотовиставці «Харків: (не)релокована культура (22-24)» будуть презентовані роботи визнаного у світі харківського фотографа Олександра Осіпова, на яких можна буде побачити культурний Харків після 24 лютого 2022 року. Студія AZA NIZI MAZA на однойменній виставці покаже фотокопії художніх робіт дітей-студійців, які вони створювали, коли переховувалися на станціях метро навесні 2022 року.

У Театрі ляльок заплановані презентації двох книг харківських письменників і драматургів за участі авторів. 14 вересня відбудеться презентація книги «Пес Патрон і Великий Т» Юліти Ран, а 15 вересня – «Дивна весна» та «Жираф Монс» Олега Михайлова, чиї казки читатиме дітям акторка Франківського драмтеатру Надія Левченко.

В рамках фесту також заплановані три дискусії. 12 вересня у фоє ІІ поверху Франківського драмтеатру відбудеться програмна дискусія «Валізи з досвідом: внутрішня міграція як стимул для розвитку», яку модеруватиме поетка, публіцистка, виконавча директорка радіо «Хартія» Іванна Скиба-Якубова. 13 і 15 вересня у приміщенні Мистецької галереї «Ваґабундо» – панельна дискусія «Складні ідентичності міста: дослідження через мистецтво», на якій будуть презентовані проєкти «Що нам робити з цими будівлями» Миколи Набоки та «Іменем міста» Харківського ЛітМузею і харківських митців, та літературна дискусія з презентацією книг видавництва Vivat «Намисто історій: хто вив’язує вузлики» за участю письменниці й драматургині Юліти Ран та шеф-редакторки видавництва «Vivat» Олени Рибки.

На презентації книг та виставки – вхід вільний. Придбати квитки на вистави і концерт, зареєструватися на дискусії та дізнатися більше про всі події фестивалю можна на сайті організатора (НСТДУ). Пресконференція для представників ЗМІ відбудеться 12 вересня об 11:00 у фоє ІІ поверху Франківського драмтеатру (акредитація).


0 коментарів

Залишити коментар

avatar