27 Травня 2024, 16:13 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книжки Любові Загоровської «#Моя УПА» - 20 Листопада 2022

Презентація книжки Любові Загоровської «#Моя УПА»

Категорія: «Події»
Дата: 20 Листопада 2022 (Неділя)
Час: 12:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Чернівці
Місце: Парафіяльний катехитичний центр св. апостола Петра
Адреса: вул. Руська, 28
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 236


Книжку-свідчення «#МояУПА», яку упорядкувала Любов Загоровська, 20 листопада о 12:00 презентують у Чернівцях (Парафіяльний катехитичний центр св. апостола Петра, вул Руська, 28) за участі авторки. Модерує Ганна Скорейко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. 

Тут зібрано 39 історій тих, хто боровся за вільну Україну в лавах УПА, або ж допомагав повстанцям. Важлива праця журналістки і письменниці Любові Загоровської про підпілля і виклики долі вийшла цьогоріч акурат до 80 річниці з моменту заснування Української повстанської армії. Захід проводиться спільно з ГО «Чернівецьке обласне товариство політв'язнів та репресованих» і Чернівецьким академічним католицьким товариством «Обнова».

Голоси людей, які зазнали переслідувань, арештів, репресій залишилися незламними й нескореними, можна почути наживо, адже до кожної з історій у книжці додається QR-код, за посиланням – аудіозапис монологу. Це книга-сповідь, яку варто прочитати, аби осмислити важливу сторінку історії України через призму людської долі. Сотенний УПА Мирослав Симчич, зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків, медсестра УПА Катерина Гаврилів та інші, хто ділився з Любов’ю Загоровською своїм досвідом, говорили не лише за себе. За їхніми історіями стоять сотні-тисячі історій тих, кого знищено у всіх сенсах цього слова, чиї імена витерто з пам’яті, загублено у вирі подій ХХ століття.

Любов Загоровська у передмові ділиться: «Історії, які увійшли до книги, дуже різні. Взагалі, дивовижна річ — пам’ять. Через стільки років людина може детально пригадати імена учасників певної події, населені пункти, псевдо зв’язкових і не може згадати камерного побуту, того, що супроводжувало її життя протягом 8–10 років, а чи й довше.

Одні герої цієї книжки ведуть розповідь, скрупульозно відтворюючи кожну деталь усієї своєї підпільної боротьби. Інші фокусуються лише на певній події. Один чоловік, замість того щоб розповісти про своє життя, кілька годин читав мені вірші, які писав у підпіллю. Чи варто було їх публікувати? Думаю, варто, адже це його голос, його спосіб розповісти свою історію. Трапляється в книзі й неймовірно щемка «легенда про Кенгір», опоетизована історія повстання, яка теж має право бути почутою».

Любов Загоровська – журналістка, письменниця. Народилася і мешкає в Івано-Франківську. Навчалася на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після закінчення працювала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка, потім журналісткою місцевих ЗМІ. Авторка поетичної книги «Назустріч вітру», яка була відзначена міською літературною премією ім. І. Франка, роману «Коли були ми…», збірки оповідань «На їхніх маленьких плечах…», казок «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина» та книжки спогадів «#МояУПА»0 коментарів

Залишити коментар

avatar