20 Квітня 2024, 10:44 | Реєстрація | Вхід
/ Поміж сирен: поезія і музика. Музи не мовчать - 25 Червня 2022

Поміж сирен: поезія і музика. Музи не мовчать

Категорія: «Події»
Дата: 25 Червня 2022 (Субота)
Час: 18:00
Вартість: за умовами закладу
Місто: Львів
Місце: Львівська національна філармонія
Адреса: вул. Чайковського, 7
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 306


25 червня о 18:00 у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика в рамках концертної серії «Музи не мовчать» відбудеться мистецький проєкт «Поміж сирен: поезія і музика».

Подія стане продовженням серії літературних подій Українського ПЕН «Поміж сирен». Її назва поєднує в собі різні сенси та асоціації. Сирени — гучномовці повітряної тривоги, символ війни, який став частиною нашого повсякдення, заповнюючи простір і вдень, і вночі. У метафорично-поетичному сенсі сирени — це давньогрецькі міфологічні створіння, що уособлюють небезпеку, фатальний вибір. Нині ця метафора актуальна як ніколи, адже війна Росії проти нашої країни змушує нас чи не щодня обирати й ухвалювати складні рішення.

Подія відбуватиметься у двох форматах: для глядачів у залі (наживо) та в трансляції на YouTube-канал Львівської філармонії. Шестеро поетів і один музикант вийдуть разом на одну сцену, щоб нагадати про силу мистецтва, яка здатна зцілювати та об’єднувати у найважчі часи.

Відвідати проєкт наживо — це проявити жест підтримки українським митцям, які говорять про війну та осмислюють наше сьогодення. Це рідкісна можливість почути музичні твори сучасних авторів для сольного контрабаса. Висловити свою пошану та відчути власну причетність до боротьби культурного фронту.

Під час події звучатимуть найновіші вірші часів російсько-української війни. Їхні автори — Юлія Мусаковська, Ростислав Кузик, Мар’яна Савка, Софія Ленартович, Остап Сливинський, Катерина Міхаліцина.

Контрабасист Назар Стець (Київ) виконає музичну програму з творів новітніх композиторів Хаута-ахо, Кравчука, Збіндена, Скоданіббіо та Еліса.

Також виконавець імпровізуватиме під читання поезії.

Виконавець:
  • Назар Стець, контрабас
Програма:
  • Теппо Хаута-ахо (1941–2021). «Kadenza»
  • Едвард Кравчук (1994). «Caprice»
  • Жульєн-Франсуа Збінден (1917–2021). «Hommage a J. S. Bach»
  • Стефано Скоданіббіо (1956–2012). «Alisei»
  • Девід Еліс (1967). Соната
  • Стефано Скоданіббіо. «On turning»
Квитки на подію можна придбати на касі Львівської національної філармонії в день події.
50% від продажу квитків буде перераховано волонтерському об’єднанню «Доброчинець», яке з 2014 року підтримує мешканців і захисників Харкова та Харківської області й діє на базі місіонерського товариства «Свято-Дмитрівський катехитично-пастирський центр». Об’єднання збирає кошти на продукти, засоби гігієни і ліки для переміщених осіб та мешканців деокупованих сіл, а також на нагальні потреби для ТРО та добробатів (біноклі, гідратори військові, військові панами, одяг військовий, наплічники військові, коліматори під АК).

Посилання на трансляцію: www.youtube.com/watch?v=b-xhQEZdxDs0 коментарів

Залишити коментар

avatar