02 Грудня 2022, 02:01 | Реєстрація | Вхід
/ Українсько-єврейська літературна премія «Зустріч»-2022 - 28 Березня 2022

Українсько-єврейська літературна премія «Зустріч»-2022

Категорія: «Конкурси»
Дата: 28 Березня 2022 (Понеділок)
Час: 01:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 687


Українці та євреї живуть поруч на території сучасної України майже два тисячоліття. Нарізно й спільно вони сплели полотно, яке назавжди увійшло в культурну, мовну й історичну спадщину України. Тривалі періоди мирного співіснування супроводжувалися також роками трагедій, які розділяли ці два народи різними історичними переживаннями й наративами. А проте нині, у XXI столітті, коли Україна й Ізраїль формують свою ідентичність як незалежні держави, спільні моменти залишаються й приводять до нового розуміння минулого.

Премія «Зустріч» покликана спиратися на спільний багатовіковий досвід українців і євреїв, що знайшов вираження в художній літературі і літературі нонфікшн. Премія присуджуватиметься щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства й втілюючи девіз «Наші історії неповні одна без одної».


Жанр, термін подання та нагородження

2022 року Премія присуджуватиметься у категорії художньої літератури.

Розглядатимуться твори, опубліковані у 2020-2021 роках. 

Період подання: 26 січня — 28 березня 2022 року (кінцевий термін подання: 28 березня 2022 року).
Нагородження: у вересні 2022 року.


Премія

Премія у розмірі 7000 євро присуджується щороку. Цього року будуть відзначені твори в галузі прози, поезії та драматургії.

Сума Премії ділиться наступним чином: автор/ка (ри) найкращого твору отримує 4000 євро, а видавець/видавчиня — 2000 євро. Також присуджуватимуться 4 (чотири) заохочувальні премії по 250 євро.

Премію спонсорує канадськa недержавнa організація «Українсько-Єврейська Зустріч» за підтримки ГО «Форум видавців».


Загальні критерії відбору

Книги повинні бути видані в Україні.

Надіслані на розгляд твори повинні відображати цілком або частково певний аспект українсько-єврейського досвіду, наприклад, через персонажів, тло оповіді тощо.

У 2022 році відзначатимуть твори художньої літератури — проза, поезія й драматургія.

Пріоритет надаватиметься оригінальним творам українською мовою, хоча розглядатимуться й видатні твори, перекладені з інших мов на українську.

Твори, що розпалюють міжетнічну ворожнечу, розглядатися не будуть.

Самвидавні твори не приймаються.

Книги повинні існувати в матеріальній формі й бути доступні в українських книгарнях, на сайтах видавництв та/або в публічних бібліотеках. Члени журі мають право звернутися до заявника за додатковою інформацією щодо доступності книжок.


Умови подання

Подавати твори на розгляд можуть видавці/видавчині, особи, пов’язані з книговиданням, некомерційні організації та асоціації видавців.

Розглядатимуться твори художньої літератури, опубліковані у 2020-2021 роках. Видавці/видавчині можуть подавати на розгляд лише один твір художньої літератури за кожен зазначений в умовах нагородження рік (тобто установа, що відповідає критеріям, може подати загалом 2 (два) твори).

Твір можна подавати на розгляд лише один раз.


Вимоги до подання

Подання відбувається у три етапи.

Етап 1:
Заповнити форму заявки, надіслати її в електронному форматі у період між 26 січня — 28 березня 2022 року (кінцевий термін подання: 28 березня 2022 року).

Етап 2:
Заповнені і підписані паперові примірники форми (PDF тут) заявки окремо на кожну книжку (українською) і 1 (oдин) друкований примірник видання надіслати у період між 26 січня — 28 березня 2022 року передоплаченим кур’єрським доставленням за вказаною нижче адресою:

«Українсько-Єврейська Зустріч»
Премія «Зустріч»
вул. Хрещатик 29, к. 50
Київ 01001
Україна

(Лише кур’єрська доставка на вказану адресу за рахунок відправника. Контактна особа: Світлана Гриневич, Моб. (Україна) +380 (67) 224-4339).

Етап 3:
У зв'язку із нестабільною ситуацією у світі через пандемію і складністю пересування між країнами та для безпечнішої роботи наших членів журі з матеріалами претендентів ми просимо шановних видавців надіслати 1 (один) електронний примірник конкурсного видання у форматі PDF на пошту konkurs@bookforum.com.ua (тільки для службового користування).


Процес оцінювання

Надіслані книжки оцінюватимуться у два етапи:

Мале журі із трьох осіб, що їх оберуть затверджені Радою директорів представники «Українсько-Єврейської Зустрічі» на основі консультацій із представниками ГО «Форум видавців», визначить, чи відповідають книги критеріям відбору.

Велике журі, що його оберуть затверджені Радою директорів представники «Українсько-Єврейської Зустрічі» на основі консультацій із представниками ГО «Форум видавців», визначить переможця та 4 (чотирьох) володарів заохочувальних премій.

Велике журі складатиметься з трьох експертів з України та з-за кордону. Члени журі матимуть один голос, а голова журі – два голоси.


Оголошення

Склад журі буде оголошено за 4 (чотири) місяці до оголошення переможця.

Короткий список буде опубліковано впродовж календарного місяця (серпня) до оголошення переможця.


Умови нагородження

Усі примірники надісланих книг та матеріали заявок стануть власністю «Українсько-Єврейської Зустрічі».

Автори-номінанти й автори-переможці повинні брати участь у всіх відповідних публічних заходах, пов’язаних із Премією, включаючи інтерв’ю, читання й виступи.

Видавці повинні розмістити знак Премії на всіх наступних додрукованих примірниках книг, що увійшли до короткого списку і/або перемогли. Такі знаки-деколі або шаблон для них надасть «Українсько-Єврейська Зустріч».


Довідка:

Вперше премію було присуджено 2020 року в категорії художньої літератури (проза, поезія, драматургія). Другий рік премії 2021 року був присвячений категорії літератури нонфікшн (історичні твори, біографії, мемуари, публіцистика, есеїстика.)

У 2023 році Премія присуджуватиметься у категорії літератури нонфікшн. Розглядатимуться твори, опубліковані у 2021-2022 роках. Надалі у кожній категорії (художня література і література нонфікшн) розглядатимуться твори, опубліковані упродовж двох попередніх років.


За докладнішою інформацією просимо звертатися:

Наталія Федущак, директорка з комунікацій
«Українсько-Єврейськa Зустріч»
Моб. (Україна): +380 (66) 704-9681
Моб. (США)/WhatsApp: +1 (720) 394-8184
Е-пошта: media@ukrainianjewishencounter.org

Анастасія Ковалишин, секретарка премії
«Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія™»
Моб. (Україна): +38 (096) 390 8765
Е-пошта: konkurs@bookforum.com.ua0 коментарів

Залишити коментар

avatar