24 Листопада 2020, 00:46 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурси / Літературний конкурс ім. Марії Урбанської - 6 Грудня 2020

Літературний конкурс ім. Марії Урбанської

Категорія: «Конкурси»
Дата: 06 Грудня 2020 (Неділя)
Час: 00:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Тартаків
Місце: Тартаківський палац Лянцкоронських-Урбанських
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: bohdanko
Кількість переглядів: 1631


Оголошуємо літературний конкурс імені Марії Урбанської

МЕТА

Конкурс проводиться з метою збереження історичної пам'яті та привернення уваги для культурних надбань Сокальщини.

ПРИСВЯТА 

Марія-Ружа-Флорентина Урбанська (1876-1942) була останньою власницею Тартаківського маєтку. Ще дівчинкою через свою хворобу вирішила присвятити себе служінню людям та Богові. Марія, її мати та бабуся підтримувала на власні кошти школи для дітей, які не могли заплатити за навчання. Підтримуючи коштами освітній центр у Тартакові, своєї власної родини Марія так і не створила, опікувалась племінниками та місцевими дітьми. А палац у Тартакові заповіла дітям Сокальщини. 1940 року радянська влада вислала Марію Урбанську на спец. поселення. Після 5 ув’язнень і амністії вона залишилась жити в Йошкар-Олі (столиці Республіки Марій Ел, Поволжя). Від виснаження та хвороб вона 2 вересня 1942 року там і померла. Її активна громадська позиція, завзятість до справ шкільництва та благодійництва залишили по собі добру пам’ять та велику повагу серед мешканців Тартакова. А в палаці, що колись їй належав ще донедавна розташовувалася школа, в якій освіту отримали сотні місцевих дітей. Знищений пожежею через необережність палац повертає до життя «Спадщина.УА». Цим конкурсом ми прагнемо вшанувати пам'ять жінки, яка поставила на перше місце служіння людям. 


ТЕМАТИКА: 

 • Нариси з історії Тартакова або пов'язаних із ним родин
 • Історії мешканців Сокальщини (від давніх часів до наших днів) 
 • Спогади та розвідки про історичне минуле міст, містечок та сіл Сокальщини 
 • Враження від відвідин Тартакова, тощо 
 • Легенди чи інші ориґінальні твори, що стосуються Тартакова 
УМОВИ: 

Учасниками Конкурсу можуть стати усі незалежно від віку чи громадянства. До розгляду приймаються твори, написані українською, англійською чи польською мовами. Важливо, щоб твір стосувався Тартакова чи містив згадки про певні споруди, персоналії, події тощо, пов’язані з Тартаковом. Часові рамки періоду не вказані - твори можуть відображати будь-який період включно із фантастикою про майбутнє. 

ВИМОГИ: 

До конкурсу допускаються оригінальні твори, створені учасниками особисто та ніде не опубліковані раніше. Не розглядаються твори, які містять запозичення або плагіат. Автори можуть подавати на розгляд кілька творів у різних номінаціях, які відповідають умовам конкурсу, – кожен із цих творів розглядатиметься й оцінюватиметься окремо. Обсяг прозових творів не повинен перебільшувати 15 тис. знаків з пробілами, поезія – до 5 творів. Беручи участь у Конкурсі, учасник погоджується з усіма правилами. 

До розгляду приймаються твори в п’яти номінаціях

 • Поезія 
 • Есе-рефлексія 
 • Оповідання 
 • Дослідницька стаття 
 • Спогад-інтерв’ю 
Роботи повинні подаватися у форматі Microsoft Word, шрифт — Times New Roman, кегль – 14, інтервал – 1,5, поля – по 2 см кожне. На першій сторінці кожного твору просимо зазначати його назву та контакти автора: ім’я та прізвище, місце проживання, контактний телефон, електронну пошту та адресу для листування.

Просимо надсилати твори на електронну пошту конкурсу: tartakiv.lit@gmail.com або рукописи на адресу: 01001, м. Київ, вул. Мала Житомирська 20-а, оф 1., (примітка - для Оксани Лобко) з 1 листопада до 6 грудня 2020 року

ЖУРІ

Оцінюватимуть конкурс:
 • Ганна ГАВРИЛІВ – засновниця та керівниця благодійного фонду «Спадщина.УА»
 • Дара КОРНІЙ – українська письменниця-прозаїк, лауреатка третьої літературної премії «Коронація слова» (2010) 
 • Оксана ЛОБКО – кандидатка історичних наук, дослідниця Тартаківського палацу 
 • Олена ЗАМОЙСЬКА – дослідниця локальної історії, перекладачка 
 • Василина БОЙКО – вчителька Луцької гімназії №14 ім. В. Сухомлинського, тартаківчанка, волонтерка проєкту відновлення Тартаківського палацу. 
ПЕРЕМОЖЦІ: 

Результати конкурсу будуть оприлюднені на Facebook-сторінці проєкту Тартаків / Tartakiv (https://www.facebook.com/TARTAKIV) 22 грудня 2020 року, у день 605-річчя від дня першої відомої історичної згадки про Тартаків. Журі обере переможців у кожній номінації та «Найкращий твір конкурсу». Переможці отримають дипломи конкурсу і призи. Десять найкращих творів будуть опубліковані на сайті Krystynopol.info (https://krystynopol.info/) та увійдуть до друкованого альманаху. За мотивом «Найкращого твору конкурсу» буде створений відеоролик або подкаст. 

За детальнішою інформацією просимо звертатися до координатора конкурсу – Богдан КОЗІЙЧУК, ел. пошта: bohdankoziichuk@gmail.com.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar