07 Травня 2021, 16:09 | Реєстрація | Вхід
/ Події / «Літературні дні Пауля Целана 2020» пройдуть онлайн - 28 Листопада 2020

«Літературні дні Пауля Целана 2020» пройдуть онлайн

Категорія: «Події»
Дата: 28 Листопада 2020 (Субота)
Час: 13:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Онлайн
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 298


Із нагоди 100-річчя від Дня народження всесвітньовідомого німецькомовного поета Буковини протягом тижня, із 23 по 28 листопада, ГО «Культурний капітал», Літературний целанівський центр і німецька спілка Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V. реалізовують головний етап проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020» – серію онлайн-заходів про життя і творчість поета. Серед них – лекції відомих письменників, перекладачів, культуртрегерів, сина Пауля Целана, а також прем’єра фільму «Анчель» в Україні, знятого австрійською режисеркою та поеткою Сюзанною Аюб за участі Клауса Демуса – близького друга Пауля Целана.  

Лекції про Пауля Целана транслюватимуться двома мовами – українською та німецькою. Вони були відзняті у п’яти європейських містах – Чернівцях, Парижі, Берліні, Празі та Києві. Участь у проєкті беруть:
 • Бертран Бадью – член робочого відділу ім. Пауля Целана Вищої нормальної школи в Парижі, видавець творів та листів Пауля Целана в Німеччині (видавництво Suhrkamp) та у Франції (видавництво Editions du Seuil); спільно з Еріком Целаном підтримує та опікується літературною спадщиною поета.
 • Марк Бєлорусець – літературознавець, перекладач Пауля Целана російською.
 • Олександр Бойченко – літературознавець, письменник, перекладач. 
 • Христя Венгринюк – літературознавиця, письменниця, художниця.
 • Сергій Жадан – поет, прозаїк, музикант, перекладач Пауля Целана українською.
 • Євгенія Лопата – директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, відповідальна редакторка однойменного видавництва, кураторка міжнародних проєктів фестивалю і проєктів Paul Celan Literaturzentrum (м. Чернівці).
 • Ігор Померанцев – поет, прозаїк, радіожурналіст.
 • Святослав Померанцев – президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz, голова Paul Celan Literaturzentrum (м. Чернівці), видавець, громадський діяч, підприємець.
 • Петро Рихло – літературознавець, перекладач, укладач і перекладач повного зібрання творів Пауля Целана українською.
 • Йоко Тавада – німецька та японська прозаїк і поетеса, перекладачка Пауля Целана японською.
 • Ерік Целан – син Пауля Целана, підтримує та опікується літературною спадщиною поета.
 • Томас Шпарр – німецький літературознавець, один із керівників Suhrkamp Verlag, який володіє світовими правами на тексти Пауля Целана. 

За словами кураторки проєкту Євгенії Лопати«подібний проєкт – це серйозний внесок в культурну спадщину світу, оскільки на одному ресурсі сконцентровані головні рефлексії целанознавців, які будуть доступні широкій громадськості. Спікерами проєкту, – додає Євгенія, – стали чернівецькі поети, яких можна вважати наступними поколіннями після Пауля Целана, люди, які є сучасними інтелектуальними обличчями Чернівців, розпорядники творчої спадщини поета, перекладачі віршів, його син та інші знакові постаті, дотичні до збереження пам’яті про Целана». 

Переглянути 22 відео, зроблені в рамках проєкту, а також фільм «Анчель» німецькою мовою з українськими субтитрами, можна буде, починаючи з Дня народження Пауля Целана, 23 листопада, до 28 листопада на сторінках Paul Celan Literaturzentrum та Meridian Czernowitz у Facebook та оновленому сайті Літературного целанівського центру - www.celanzentrum.com: щовечора виходитиме по 2 лекції мовою оригіналу та в перекладі. Записи збережуться на вказаних ресурсах, а також сторінці Paul Celan Literaturzentrum в Youtube. 

Проєкт відбувається за підтримки Kulturstiftung des Bundes в кооперації зі штутгартською спілкою Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar