07 Травня 2021, 15:55 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Старт проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020» - 2 Липня 2020

Старт проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020»

Категорія: «Події»
Дата: 02 Липня 2020 (Четвер)
Час: 11:30
Вартість: Безкоштовно
Місто: Чернівці
Місце: Літературний целанівський центр
Адреса: вул. О. Кобилянської, 51
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 331


Громадська організація «Культурний капітал», більш відома як Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz, оголошує старт проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020 (читання та дискусії в Україні й Німеччині)». Його відкриє письменник, перекладач, член ініціативної групи «Меридіану» Юрій Андрухович. Прес-конференція за участі автора та організаторки проєкту Євгенії Лопати відбудеться у четвер, 2 липня об 11:30 в Літературному целанівському центрі (м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51).

Юрій Андрухович – перший гість резиденції «Пауль Целан 100» в Чернівцях. Загалом її учасниками стануть 10 митців, кожен з яких протягом тижня мешкатиме у столиці Буковини та працюватиме над написанням есе про Пауля Целана. Серед них 5 українських та 5 німецьких авторів – Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Таня Малярчук, Макс Чоллек, Катя Петровська, Ненсі Гюнґер, Александру Булуц, Рон Вінклер

Окрім цього, всі резиденти матимуть виступ у Літературному целанівському центрі, під час якого читатимуть власні твори та обговорюватимуть творчість Пауля Целана. Програма резидентів також включає екскурсії місцями відомого поета в Чернівцях, відвідування обласного архіву, вивчення оригінальних документів, пов’язаних із життям митця, знайомства та зустрічі з місцевою інтелігенцією, істориками, культурними діячами. По завершенню резиденції есе учасників побачать світ окремим виданням – українсько-німецькою антологією «Пауль Целан 100»


«Проєкт, у першу чергу, має на меті підвищити усвідомлення історичного та актуального значення постаті Пауля Целана, – зауважує його кураторка Євгенія Лопата, – а також поглибити культурні відносини між Україною та Німеччиною. Завдяки ньому Чернівці стануть містом, в якому будуть проживати, працювати та виступати відомі й цікаві літератори з України та Німеччини. Зі свого боку, ми ці враження зафіксуємо окремим літературно-художнім виданням, яке демонструватиме сучасну рецепцію Целана та його міста. У такий спосіб Чернівці вкотре демонструють свою актуальність серед інших європейських міст і затребуваність у мистецькій, інтелектуальній та туристичній галузях». 

Резиденція триватиме протягом трьох місяців. Наступні етапи проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020» – його презентація на Форумі видавців у Львові (17-20 вересня), Літературні дні Пауля Целана у Чернівцях (21-23 листопада), представлення антології у п’яти містах Німеччини (5-11 грудня) та на Лейпцизькому книжковому ярмарку (18-21 березня 2021 року, Німеччина). Всього буде реалізовано 28 подій

Проєкт відбувається за підтримки Kulturstiftung des Bundes (Федерального культурного фонду Німеччини) в кооперації зі штутгартською спілкою Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar