26 Лютого 2021, 11:42 | Реєстрація | Вхід
/ Фестивалі / ІІІ Літературний фестиваль «Фронтера» - 4 Жовтня 2020

ІІІ Літературний фестиваль «Фронтера»

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 04 Жовтня 2020 (Неділя)
Час: 13:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Луцьк
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 523


2-4 жовтня Луцьк перетвориться на місто літератури, на вулицях можна буде зустріти чимало відомих письменників, адже в ці вихідні відбудеться III Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера».

За словами організаторів, відбувався довгий процес перемовин щодо рішення, чи таки проводити дійство в досить нестабільний час. 

«Коли наша команда отримала погодження від Українського культурного фонду щодо співфінансування «Фронтери», ми безумовно зраділи. Однак карантин вніс корективи і проєкт потрібно було перелаштовувати в онлайн формат. Так, з’явився ютуб-канал фестивалю, де від липня щотижня публікують відеорозмови про важливих для Луцька та Великої Волині персоналій, місця та події. Частина зйомок за участі відомих авторів та авторок відбудеться 2-4 жовтня. Ми вирішили не стримувати себе і паралельно із знімальним процесом організувати фестиваль. Ми знаємо, наскільки важливо зараз відновити живе «офлайнове» спілкування, презентувати книги, які вийшли в період карантину, відчути вже забуте емоційне піднесення від зустрічі з улюбленим письменником, а письменникові побачити очі свого читача», - прокоментувала ситуацію директорка фестивалю Елла Яцута.


Програма фестивалю складатиметься із заходів двох форматів – онлайн-включень (за підтримки Українського культурного фонду) та офлайн зустрічей – за рахунок співфінансування від Луцької міської ради, громадських діячів Романа Бондарука та Богдана Шиби. 

Якщо ж говорити про гостей, то цьогоріч під час «Фронтери» презентують новий роман Софії Андрухович «Амадока» та Андрія Любки «Мур», відвідає фестиваль Остап Сливинський, Артем Полежака, Дмитро Лазуткін, Юрій Андрухович та інші.

Очікують під час фестивалю і авторів з Польщі: Мірослава Влеклого, автора бестселера «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала» та абсолютної зірки польської літератури Яцека Денеля. Участь цих письменників можлива завдяки підтримці Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. 

Також є попередні домовленості з білоруською письменницею Марією Мартисевич. Оскільки зараз в Білорусі досить складна ситуація Марія Мартисевич або відвідає Луцьк, або ж під час фестивалю відбудеться пряме включення з авторкою.

Цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, під час фестивалю не буде «прогулянок містом» з події на подію. Кожного дня заходи відбуватимуться в одній локації, яка облаштована відповідно до вимог МОЗ. 

«На жаль, ми розуміємо, що зібрати тисячні зали, як минулого року, нам не вдасться. Ми будемо дотримуватися усіх заходів безпеки: дистанції та маскового режиму, обмеженої кількості осіб. Окрім того, потрапити на фестиваль можна буде лише за умови попередньої реєстрації. Ми розуміємо, що це викликає незручності, але діємо у критичних умовах. Для нас важливо, аби ті, кому справді внутрішньо потрібно відчути причетність до мистецької події, мали цю можливість, тож просимо поставитися до всіх обмежень із розумінням», - наголосила Елла Яцута.

З детальною програмою можна буде ознайомитися вже зовсім скоро, тож стежте за анонсами на сторінці фестивалю «Фронтера».

Організатори вирішили не ризикувати і цьогоріч дитячу сцену переформатували в онлайн-формат, а саме у серію відеороликів «Фронтера: Нові світи», які теж можна проглянути на Ютуб-каналі фестиваю. Цей проєкт фронтерівці реалізують спільно з Українським інститутом книги та театром «Гармидер». 

III Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Програма

2 жовтня, п'ятниця

16:30-17:00 Відкриття III Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера».

17:00-18:00 Пряме включення. Вітольд Шабловський (Польща), Андрій Бондар (Україна) про книгу репортажів «Як нагодувати диктатора». 

18:20-19:20 «Феномен Пограниччя: стіни, мости, фронтири» – Тетяна Терен і Микола Рябчук про збірку есеїв «Мости замість стін». 

19:30-20:30 «Міста у літературі. Вільнюський джаз» – Маріанна Кіяновська й Остап Сливинський про книгу Річардаса Ґавяліса «Вільнюський покер».
Локація: Passage Interdit (вул. Набережна, 42)

21:00-22:00 Запальна віршопаті з Артемом Полежакою і Дмитром Лазуткіним. 
Локація: ГаРмИдЕр ангар-stage (вул. Залізнична, 9)


3 жовтня, субота

14:00-14:45 Пряме включення. «Жыве Беларусь! Поети і протести» – поетичні читання Марії Мартисевич й Андрея Хадановіча (Білорусь). Модерує Юлія Фінковська.

15:00-16:00 «Літературна археологія» – Юрій Винничук про романи «Ключі Марії», «Нічний репортер». 

16:15-17:15 «Глибоко під пам’яттю» – Софія Андрухович про роман «Амадока». Модерує Тетяна Терен. 

17:30-18:30 «Що ховається на споді?» – розмовляють Яцек Денель (Польща) й Андрій Любка (Україна).

18:45-19:30 Пряме включення. «Падло й інші вірші» – поетичні читання Яни Орлової (Чехія). Модерує Юрій Завадський. Перекладає Софія Челяк.

19:45-20:45  МУР-читання з Андрієм Любкою. Презентація «Малого Українського Роману». 
Локація: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (вул. Карбишева, 1)


4 жовтня, неділя

14:00-15:00 «Ціна правди» – Мірослав Влеклий (Польща) про книжку «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала». Модерує Андрій Любка. 

15:15-16:15 «Історія і література» – Богдан Коломійчук про детективи «Готель "Велика Пруссія”» і «Експрес до Ґаліції». Модерує книжкова блогерка Анна Єкименко-Поліщук.

16:30-17:30 «Відомі, знані і забуті» – Ганна Улюра про книжку «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві». 

17:45-18:45 «На своїй хвилі» – Юрій Андрухович пре-презентує новий роман «Радіо Ніч». 
Локація: Passage Interdit (вул. Набережна, 42)

20:00-21:00 Заключна фест-party з гуртом Tik Tu.
Локація: ГаРмИдЕр ангар-stage (вул. Залізнична, 9).

Обов'язкова реєстрація - https://bit.ly/331cyiq


0 коментарів

Залишити коментар

avatar