15 Квітня 2021, 21:21 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Владислав Івченко у Музеї книги і друкарства - 6 Березня 2020

Владислав Івченко у Музеї книги і друкарства

Категорія: «Події»
Дата: 06 Березня 2020 (П'ятниця)
Час: 19:00
Вартість: 20-30 грн.
Місто: Київ
Місце: Музей книги і друкарства України
Адреса: вул. Лаврська, 9
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 212


6 березня о 18:00 запрошуємо на творчу зустріч із письменником Владиславом Івченком у виставковому просторі «Котляревський і сучукрліт», щоб поміркувати, якою є російсько-українська війна в письменницькій оптиці.

Владислав Івченко – автор 18 книжок, переможець премії «ЛітАкцент року-2015» із романом «2014». Цей текст став одним із перших, написаних на тему російсько-української війни на Донбасі. 

Війна перебуває в письменницькій оптиці і в романах Владислава Івченка «Третій фронт» та «Ноги» – і ці тексти вразять вас несподіваністю авторського підходу до зображуваного. 

Якщо у «2014» автор пише про події Майдану та перших воєнних зіткнень загалом у реалістичному ключі, то в «Третьому фронті» учасниками війни стають не лише люди, але насамперед… чудовиська: ті, що атакують нашу землю за наказом кремляді (могутньої сили, яка керує всіма очільниками та народом Росії), і ті, що виступають на боці України. 

У романі «Ноги» Владислав Івченко розповідає про ветерана АТО, який став інвалідом і складно адаптувався до нового трибу життя в суспільстві. Виходом із психологічної кризи стало створення комп’ютерної гри, де реальна дійсність переноситься у віртуальну площину (або віртуальна дійсність переноситься в реал?..).

Зі світоглядом і стилістикою Івана Котляревського сучасного українського автора єднає іронічне ставлення до зображуваного, бурлескність і цілковито некерована звитяга його персонажів. Івченко діє так само, як і Еней: «зібравши деяких троянців, осмалених, як гиря, ланців», показує правдиві й часом смішні ситуації на війні. Проста людина в екстремальних умовах здобуває інший статус, тож попри безліч комедійних ситуацій українці тут виступають сильнішими, адже правда – на їхньому боці. 

Про війну, Котляревського, книжки, сучукрліт і ще багато іншого ви зможете поспілкуватися з Владиславом Івченком, якщо завітаєте до Музею книги і друкарства на творчу зустріч.
 
Адреса музею: вулиця Лаврська, 9 (метро «Арсенальна»)
Вхід на захід – за квитками музею. Вартість квитка – 30 грн (для студентів 20 грн).
Музей розташовано на території Києво-Печерської лаври, але квитки для входу в лавру купувати не потрібно: на головному вході впевнено повідомляйте, що йдете на виставку до музею, і охорона пропустить.

6 березня, 18:00. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9


0 коментарів

Залишити коментар

avatar