05 Грудня 2022, 03:37 | Реєстрація | Вхід
/ Зустріч із Тамарою Горіха Зерня в Музеї друкарства - 1 Березня 2020

Зустріч із Тамарою Горіха Зерня в Музеї друкарства

Категорія: «Події»
Дата: 01 Березня 2020 (Неділя)
Час: 17:00
Вартість: за умовами музею
Місто: Київ
Місце: Музей книги і друкарства України
Адреса: вул. Лаврська, 9, корпус 9
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 486


1 березня о 16:00 запрошуємо до Музею книги і друкарства на творчу зустріч із Тамарою Горіха Зерня, авторкою роману «Доця» в експозиційному просторі «Котляревський і сучукрліт»

Якою є жінка в українській літературі? Жертви обставин Маруся Григорія Квітки Основ’яненка та Катерина Тараса Шевченка, емансипантка Ольги Кобилянської, бунтарка Лесі Українки, хуліганка Ірени Карпи чи раба кохання Люко Дашвар?

Іван Котляревський подарував українській літературі декілька яскравих жіночих образів, зокрема постать Наталки Полтавки, яка бореться за своє щастя, чи Тетяни з водевілю «Москаль-чарівник», яка жартує над паничем Финтиком. За цими образами ховаються глибші політичні та соціальні контексти, важливі і для розуміння сучасної літератури.

Тамара Горіха Зерня – авторка роману «Доця», що став найяскравішим літературним дебютом 2019 року та «Книгою року ВВС», актуалізує увагу до постаті жінки в екстремальних суспільно-політичних умовах часу війни. Доця – жінка-борчиня, активна учасниця спротиву перших місяців окупації Донецька. Цей образ суттєво відрізняється від низки героїнь сучукрліту, стурбованих винятково пошуком «того самого» чоловіка чи вічного кохання. «Комплекс Дідони» не властивий Доці, її прагнення пов’язані зі збереженням України навіть там, де її вже встановлено владу іншої держави. 

На зустрічі в Музеї книги і друкарства можна буде поспілкуватися з Тамарою Горіха Зерня, обговорити питання, що постають за темою «Війна і жінка», послухати фрагменти з роману та придбати книжку «Доця». Модерує Ірина Білоцерковська.


1 березня, 16:00. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9

Вхід на захід – за квитками музею. Вартість квитка – 30 грн (для студентів 20 грн).
Музей розташовано на території Києво-Печерської лаври, але квитки для входу в лавру купувати не потрібно: на головному вході впевнено повідомляйте, що йдете на виставку до музею, і охорона пропустить.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar