02 Грудня 2020, 20:07 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Лекція «Чому Петер Гандке? Міркування про Нобеля 2019» - 25 Лютого 2020

Лекція «Чому Петер Гандке? Міркування про Нобеля 2019»

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 25 Лютого 2020 (Вівторок)
Час: 18:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Львів
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: проспект Свободи 7
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 186


Книгарня «Є» та Art Topos запрошують на лекцію літературознавиці Діани Мельник «Чому Петер Гандке? Міркування про Нобеля 2019», яка відбудеться 25 лютого. Початок – о 18:30.

У 2019 році шведська академія потішила спраглих читачів одразу двома нагородами, які отримала польська авторка з українським корінням Ольга Токарчук (за 2018 рік) та австрійський письменник словенсько-німецького походження Петер Гандке (за 2019 рік). І якщо присудження премії Ользі Токарчук цілком виправдано викликало хвилю захоплення, то Петеру Гандке перепали лише нові звинувачення, пов’язані з його політичною позицією та підтримкою югославського диктатора Слободана Мілошевича. Чому ж Нобелівський комітет, знаючи про цю пухлину в анамнезі автора, таки не просто номінував, а й присудив йому найвищу премію з літератури, наразивши й себе на скандал? Хто такий Петер Гандке: ікона студентського руху 1968 року, реформатор та творець нової німецькомовної літератури, захисник знедолених та принижених чи скандаліст, нахаба й зухвалець, який став лакмусовим папірцем політичного сум’яття Нобелівського комітету?   

Діана Мельник – літературознавиця-германістка, дослідниця австрійської літератури другої половини ХХ століття, проблем особистісної ідентичності, історичної та індивідуальної пам’яті в німецькомовних літературах ХХ століття; кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри світової літератури ЛНУ імені І. Франка.

25 лютого, 18:30. Книгарня «Є», Львів, просп. Свободи, 7


0 коментарів

Залишити коментар

avatar