03 Грудня 2020, 03:09 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Їдиш: література, історія і пам'ять | Київ, НАУКМА - 17 Лютого 2020

Їдиш: література, історія і пам'ять | Київ, НАУКМА

Категорія: «Події»
Дата: 17 Лютого 2020 (Понеділок)
Час: 18:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Офіс програм із юдаїки НаУКМА
Адреса: вул. Волоська 8/5, корпус 5, підвальне приміщення, ауд. 2
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 193


Міждисциплінарна сертифікатна програма з юдаїки в НаУКМА, Українська асоціація юдаїки та магістерська програма з юдаїки в НаУКМА запрошують на міні-курс Мордехая Юшковського «Їдиш: література, історія і пам'ять».

Лекції відбудуться 17–20 лютого 2020 р. в офісі програм із юдаїки НаУКМА (вул. Волоська 8/5, корпус 5, підвальне приміщення, ауд. 2).

Метою курсу є ознайомлення з різними періодами розвитку літератури мовою їдиш. Лектор прагне показати відображення в ній колективної, національної та універсальної історичної пам'яті, окреслити значення їдишського письменства як невід’ємної складової культурного багажу єврейського народу та східноєвропейських народів.

Під час курсу слухачі ознайомляться з творчістю письменників і поетів, які творили  їдишем на різних територіях та в різні часи, поспостерігають, як сукупність їхньої творчості відобразила історичні умови, у яких їм довелося працювати. Також буде приділено увагу вагомій фольклорній складовій літературних творів, що увічнила різні сторони єврейського народного життя — побут, традиції, звичаї, обряди, фольклор тощо.

Д-р Мордехай Юшковський здобув ступінь PhD в Бар-Іланському університеті (Ізраїль). Упродовж останніх 17 років він організовував семінари з культури їдиш у Східній Європі, був генеральним директором Міжнародного комітету культури їдиш. З 2001 по 2014 роки працював інспектором із вивчення їдишу в Міністерстві освіти Ізраїлю, створив мережу курсів їдишистської культури. Очолює Центр культури їдиш в Педагогічному коледжі Левінскі в Тель-Авіві та працює академічним директором Центру культури, мови та спадщини їдиш Всесвітнього єврейського конгресу (Вільнюс, Литва). Автор близько 60 статей про культуру їдиш.


17 лютого, 18:00. Київ, Офіс програм із юдаїки НаУКМА, вул. Волоська, 8/5 


0 коментарів

Залишити коментар

avatar