12 Червня 2024, 21:30 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація роману Лесі Івасюк «Зашморги» у Львові - 23 Жовтня 2019

Презентація роману Лесі Івасюк «Зашморги» у Львові

Категорія: «Події»
Дата: 23 Жовтня 2019 (Середа)
Час: 18:30
Вартість: Безкоштовно
Місто: Львів
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: просп. Свободи, 7
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 611


Книгарня «Є» та «Видавництво 21» запрошують на презентацію нового роману Лесі Івасюк «Зашморги», що відбудеться 23 жовтня за участю авторки. Початок – о 18:00. Модератор – Данило Ільницький.

«Зашморги» – це історико-інтелектуальний трилер. Дві його головні героїні, журналістка Ореста та остарбайтерка Марія, – жінки різних поколінь, різних історичних епох, яких об’єднали Україна, Відень і таємниця. Ореста отримує завдання від австрійського актора: знайти інформацію про Марію – першу дружину його батька. Ці пошуки охоплюють кілька часових пластів і життя кількох поколінь в Австрії та Україні. Крок за кроком Ореста розплутує клубок таємниць і віднаходить людей, про існування яких не запідозрювала ні вона, ні замовник. Журналістка зіштовхує два різні світи: традиційно австрійський, з його специфічним укладом, та український, її рідний. У цьому романі всі герої мають свої історії та трагедії, але спільне одне: вони, нарешті, з цікавістю й острахом відкривають для себе одне одного. Описані події відбуваються у Відні та в українських Карпатах у 2013–2015 та 1943–1946 роках. Леся Івасюк актуалізує не лише українську, а й загалом європейську колективну історичну пам’ять, звертаючись до боротьби членів ОУН у перші післявоєнні роки, до їхньої діяльності в Австрії, до продовження війни між ОУН та НКВД не лише після війни, а й за межами України, до злочинної діяльності представників радянської системи у повоєнній Австрії, демонструє механізм метастазування тієї системи у тілі Європи. І звісно, письменниця акцентує на людських долях, показуючи їхню підпорядкованість історико-політичним подіям, а також те, що від своєї історії зазвичай не втекти. Роман демонструє те, що не можливо вповні збагнути актуальні історико-політичні обставини без аналізу давніших у часі подій.

У презентації братиме участь доктор політичних наук, Заслужений працівник культури, директор видавництва «Світ» Ігор Мельник. Модеруватиме презентацію літературознавець, есеїст, музикант, кандидат філологічних наук, викладач кафедри філології УКУ Данило Ільницький.

Леся Івасюк - германістка, доктор філософських наук Віденського університету, літературна перекладачка, журналістка, публіцистка.
0 коментарів

Залишити коментар

avatar