PinchukArtCentre запрошує на другу лекцію літературної програми до виставки «Заборонене зображення». Лекція письменника та дослідника Олега Коцарева «Харків – друга столиця літературного авангарду 1920-1930-х років» буде присвячена українським письменника-авангардистам, котрі працювали в Харкові у 1920 – 30-х роках: від Поліщука до Ялового, від Йогансена до Троянкер. Окрім того, лектор розповість про середовище і контекст, в якому творили письменники-експериментатори, та саме місто-експеримент Харків.
Місце проведення — 3-й поверх, експозиція виставки. Вхід вільний.
Реєстрація обов'язкова: tockify.com/pinchukartcentre/detail/520/1570032000000
Літературна програма до виставки «Заборонене зображення» зосереджена на двох яскравих періодах харківської літератури минулого століття. «Червоний Ренесанс» був відчайдушною спробою позбутись провінційності української культури, а ідеї, озвучені у 1920-х роках, періодично актуалізуються до сьогодні. Шістдесятництво як суспільний феномен включає численні художні твори, які демонструють опір митців ситуації несвободи в СРСР. Література, що «випадала» зі встановлюваних системою рамок і вела діалог із цілим світом, сьогодні продовжує свою оригінальну історію і спонукає до нових прочитань та інтерпретацій.
Кураторка літературної програми — Тетяна Пилипчук, співробітниця «Харківського ЛітМузею», кураторка виставкових та освітніх проектів. Партнер заходу — Харківський літературний музей.
Олег Коцарев — поет, прозаїк, есеїст, журналіст, перекладач. Співупорядник (разом з Юлією Стахівською) антології «Українська авангардна поезія (1910-1930-ті роки)». Найновіша книжка Коцарева — роман «Люди в гніздах».
На обкладинці — Василь Єрмилов, Рельєф «А», 1920-ті рр.
2 жовтня, 19:00. Київ, PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/2338710576396610/