07 Грудня 2024, 00:59 | Реєстрація | Вхід
/ Літературна резиденція в Бучачі - 2019 - 10 Вересня 2019

Літературна резиденція в Бучачі - 2019

Категорія: «Події»
Дата: 10 Вересня 2019 (Вівторок)
Час: 10:00
Місто: Бучач
Місце: Літературний центр імені Аґнона
Адреса: вул. Галицька, 21
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав:
Кількість переглядів: 1468


Літературний центр імені Аґнона за підтримки канадійського благодійного фонду "Українсько-єврейська зустріч" анонсує літературну резиденцію в Бучачі, котра відбуватиметься впродовж вересня-листопада 2019 року. Резиденція є гостьовою та короткотерміновою, опираючись на практику попередньої. Тодішній проект будувався довкола теми літературної спадщини Шмуеля Йосефа Аґнона і його учасниками були Андрій Любка, Софія Андрухович та Євгенія Сенік.

Результатом попередньої резиденції стало видання збірки есе «Ключ у кишені» українською, англійською та мовою іврит, ціла низка презентацій за участі письменників Софії Андрухович, Андрія Любки та Євгенії Сенік, як в Україні, так і поза її межами. До слова, у жовтні 2018 року резиденцію та збірку було запрезентовано за участі Софії Андрухович у Домі Аґнона в Єрусалимі, що стало першим кроком до діалогу та співпраці щодо літературної спадщини Аґнона поміж Україною та Ізраїлем. 



Цьогоріч проект продовжує досліджувати тему історії Бучача його мультиетнічної спадщини, зокрема опиратиметься на тексти Аґнона, котрі описують це містечко. Гостями резиденції в Бучачі у 2019 стануть письменники Василь Махно, Олексій Чупа та Євгенія Кононенко. Кожен із авторів матиме нагоду мешкати та писати в Бучачі, зупинившись в готельних апартаментах, як це свого часу робив Аґнон, навідуючись до рідного міста у міжвоєнний період.

Організатори проекту очікують, що результатом резиденції стане збірка тематичних есе, написаних резидентами під час перебування в Бучачі. Впродовж вересня-листопада есе будуть опубліковані на сайтах медіа-партнерів, серед яких онлайн-медіа Читомо, Збруч та Коридор. Разом з тим, усі есе, що увійдуть до збірки будуть перекладені англійською та на іврит. Літературний центр, що діє в Бучачі, цим проектом має на меті привернути увагу до маловивченої літературної спадщини Нобелівського лауреата з літератури, уродженця Бучача, Шмуеля Йосефа Аґнона, а також закцентувати на темі міжкультурного діалогу на прикладі історії малих містечок.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar