19 Травня 2024, 11:32 | Реєстрація | Вхід
/ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernovitz - 8 Вересня 2019

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernovitz

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 08 Вересня 2019 (Неділя)
Час: 11:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Чернівці
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1217


CZERNOWITZ – такою була назва австрійських Чернівців 1774-1918 рр. Це місто по праву вважається таємною літературною столицею Європи. Тут жили й творили Ольга Кобилянська і Юрій Федькович, Роза Ауслендер і Ґеорґ Дроздовський, Йозеф Бург, Елізер Штейнберґ та Іцик Мангер, Ґрегор фон Реццорі, Міхай Емінеску і найзагадковіший поет післявоєнної Європи Пауль Целан. Саме у його промові «MERIDIAN», виголошеній 1960 року під час отримання літературної премії Георга Бюхнера, це слово трактується не просто як географічний термін, а як філософське поняття, пов’язане з літературою. Два роки потому, на вручені іншої нагороди, Пауль Целан про своє рідне місто скаже так: «Це була місцевість, де жили люди і книжки».

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz – дійство, побудоване на фундаменті культурної спадщини Чернівців, продукт генної та історичної пам’яті його мешканців. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх зарубіжними колегами.


Учасниками Meridian Czernowitz є відомі та цікаві поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США, Данії, Нідерландів, Люксембургу, Ліхтенштейну, Польщі, Румунії, Росії, України та ін. Ознайомитися з переліком авторів за роки існування фестивалю можна тут. Але головний учасник Meridian Czernowitz – саме місто, де в цей час відбуваються численні поетичні читання, лекції, дискусії, презентації книг, поетичні прогулянки, музично-поетичні й винно-сигарно-поетичні вечори та театральні перфоманси.

Оскільки поезія є інтер’єром Чернівців, то протягом фестивалю його відвідувачі зможуть поринути в затишну літературну атмосферу, посмакувати добірною європейською поезією, насолодитися мистецтвом, яке не має кордонів, у супроводі цікавих українських і закордонних поетів.


5-8 вересня 2019 року. м. Чернівці. 
Програма фестивалю: http://www.meridiancz.com/prohrama-festyvaliu-2019/ 
Сайт фестивалю: http://www.meridiancz.com/
Фестиваль у Facebook: https://www.facebook.com/meridiancz/


0 коментарів

Залишити коментар

avatar